19@zl-alu.com +8618825982330
Perspektywy rynku aluminium w 2018 roku: przekaźnik ochrony środowiska dla cen aluminium nieznacznie przesunął środek ciężkości

Perspektywy rynku aluminium w 2018 roku: przekaźnik ochrony środowiska dla cen aluminium nieznacznie przesunął środek ciężkości

Jan 05, 2018

W 2017 r. Zostanie przeprowadzona krajowa reforma przemysłu aluminiowego po stronie podaży, aby usunąć niezgodne moce produkcyjne i ściśle kontrolować nowo zwiększone moce produkcyjne, tak aby można było skutecznie kontrolować zdolność produkcyjną. W tym samym czasie jesienny i zimowy sezon grzewczy ogranicza produkcję, etap ogranicza wzrost produkcji. Jednak ze względu na koncentrację polityki w drugiej połowie roku podaż całego roku jest nadal dość obfita.

W 2018 r. Spowolnienie w chińskiej gospodarce, zdominowane przez tradycyjne nieruchomości, wpłynie na krajowe zużycie aluminium w różnych gałęziach przemysłu. Szacuje się, że widoczny wzrost zużycia aluminium elektrolitycznego w 2018 r. Ulegnie pewnemu spowolnieniu, a tempo wzrostu wyniesie od 6,5% do 37,67 mln ton. Wzrost krajowej zdolności do produkcji elektrolitycznego aluminium podlega kontroli polityki, zgodnie z obecnymi istniejącymi politykami i wdrożoną zdolnością do zapewnienia zgodności, oczekuje się, że w 2018 r. Produkcja elektrolitycznego aluminium 38,07 mln ton, wzrost o 4%, sytuacja nadpodaży zostanie złagodzona.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę wpływ krajowej polityki środowiskowej na elektrolityczne aluminiowe surowce upstream niż inne odmiany nieżelazne, przy ciągłej poprawie standardów środowiskowych, ceny po stronie kosztów nadal będą wspierać ceny aluminium.

W 2018 r. Zdolności produkcyjne tlenku glinu w Chinach mogą zaspokoić popyt na aluminium elektrolityczne. Jednak ochrona środowiska jest nadal ważnym czynnikiem, który ogranicza zakładanie przedsiębiorstw. Szacuje się, że cena równowagi tlenku glinu wyniesie 3 000 juanów / tonę, a zakres wahań wyniesie 2700-3700 juanów / tonę. Anubacje wstępnie przygotowane Wraz z przywróceniem zysków przemysłu, promowane będą większe standardy wydajności środowiskowej wprowadzone do eksploatacji. Jednak jego koks naftowy i smoła węglowa dzięki ochronie środowiska jeszcze bardziej anody kosztów wsparcia anody ceny nadal są wysokie, oczekuje się, że wstępnie rozpieczętowana cena anody w 4000-5000 juanów / tonę. Ceny węgla energetycznego nadal będą podlegać reformie po stronie podaży, cena pozostanie zmiennym zakresem, oczekuje się, że ceny węgla energetycznego wyniosą 460-600 juanów / tonę.

Zamorskie zdolności produkcyjne aluminium elektrolitycznego będą stopniowo wprowadzane do użytku w ciągu najbliższych kilku lat. Szacuje się, że produkcja wzrośnie o 6,6% do 29,04 mln ton w 2018 r., Z ostrożnym szacunkiem popytu na 3% do 29,67 mln ton. Luka podaży i popytu zmniejsza się do 680 000 ton.

Według naszych szacunków 37,67 mln ton produkcji aluminium elektrolitycznego w Chinach, odpowiednia cena równowagi znajduje się na krzywej kosztów produkcji 15300 juanów / tonę. Biorąc pod uwagę reformę i ochronę środowiska jest nadal wspierana przez ceny aluminium ma wahać się w zakresie cen aluminium w Szanghaju 14500-16500 juanów / tonę. To samo poza krajem na krzywej kosztów produkcji, aby znaleźć cenę równowagi Lun Lun w wysokości 2100 USD / tonę w pobliżu. Ponieważ nadal istnieje luka na zewnątrz, ceny aluminium są relatywnie mocniejsze niż aluminium Aluminium Szanghaj, a ceny aluminium w przyszłym roku powinny sięgać 2000-2250 USD / tonę.

Reforma po stronie podaży i polityka ochrony środowiska nadal stanowią kluczowe czynniki wspierające krajowe ceny aluminium w przyszłym roku, w tym nacisk rządu na przyszłe cele w zakresie zdolności przesyłowych oraz strukturalny wpływ ochrony środowiska na dostawy surowców. Za granicą należy zwrócić uwagę na przyszłe zdolności aluminiowych zdolności produkcyjnych do wznowienia produkcji i spadku zapasów bardziej niż oczekiwany wpływ. W dłuższej perspektywie podaż i popyt na aluminium zarówno w kraju, jak i za granicą będą w kolejnych latach ulegać procesowi równoważenia. Ogólnie zmienność cen aluminium będzie stosunkowo wolna.

SUPPLY DEMAND 2018.png