19@zl-alu.com +8618825982330
Wpływa na żywotność profili aluminiowych

Wpływa na żywotność profili aluminiowych

Dec 19, 2018

Wpływa na żywotność profili aluminiowych

Wszyscy widzieli różne produkty wykonane z profili ze stopu aluminium, takich jak mobilny stół warsztatowy w branży przemysłowej, stół montażowy, ogrodzenie ochronne urządzeń przemysłowych, profile ścian osłonowych drzwi i okien w budownictwie itp., Począwszy od wydajności i zalet sam profil ze stopu aluminium, Profil ze stopu aluminium jest szeroko stosowany i wciąż ma długą żywotność profilu aluminiowego, jest odporny na korozję i nieodkształcalny. Długotrwałe użytkowanie nie wpływa na jego pierwotną wydajność, więc jest to podstawa jego popularności. powód. Jakie są więc przyczyny, które wpływają na jego żywotność?

Po pierwsze, jeśli jakość materiału uszczelniającego zastosowanego w profilach ze stopów aluminium jest zbyt niska, będzie to miało wpływ. Jeśli precyzja produkcji nie spełnia wymagań jakościowych, dopasowana szczelina jest zbyt duża, a części do zmontowania po sklejeniu są montowane bezpośrednio bez nakładania materiału uszczelniającego, dzięki czemu zadrapania lub inne substancje łatwo przechodzą przez różne szczeliny montażowe i przenikają do profilu aluminiowego i głównej konstrukcji. Wewnątrz.

Po drugie, jeśli profil drzwi i okien, taki jak wodoodporna konstrukcja, jest nieuzasadniony, wodoodporna warstwa uszczelniająca nie wystarcza. Gdy ekspozycja jest narażona na różnice ciśnienia wiatru wewnątrz i na zewnątrz, łatwo jest wejść do wnęki profilu aluminiowego i wejść do pomieszczenia, a następnie wejść do wnęki profilu aluminiowego. Materiał lub woda deszczowa nie może przedostać się przez system odprowadzania wody z profilu aluminiowego i płynnie odprowadza na zewnątrz, pozostawiając profil aluminiowy w celu spowodowania gromadzenia się wody. Na przykład zjawisko kwaśnych deszczy na niektórych obszarach może powodować utlenianie.

Po trzecie, wytrzymałość strukturalna i stalowa nie spełniają wymagań odporności na działanie wiatru w miejscu, w którym używana jest stal, powodując odkształcenie naprężeniowe aluminiowych elementów, okuć, uszczelek i materiałów wiążących, które powodują poważne uszkodzenia plastyczne odkształcenie pod normalnym obciążeniem wiatrem. pęknięcia lub uszkodzenia itp., powodujące uszkodzenie aluminiowego uszczelnienia korpusu, powodujące narażenie na utlenianie.

Jeśli jest to maszyna lub osłona ochronna w dziedzinie przemysłu we wnętrzu, nasz profil ze stopu aluminium jest poddawany procesowi utleniania powierzchniowego. Po obróbce zapobiegającej utlenianiu powierzchnia profilu nie musi być poddawana innym operacjom, a żywotność jest oczywiście przedłużona jako maszyna zabezpieczająca. Normalne działanie instalacji lub ochrona normalnej pracy zakładu, zalety działania profili ze stopu aluminium nie mogą być ignorowane.

Wygląd jest piękny, a maszyna wykonana jest z pięknego profilu aluminiowego z panelem ochronnym, aby poprawić czystość i ochronę przed hałasem w fabryce.

Jeśli proces obróbki powierzchni profilu ze stopu aluminium nie jest na miejscu, pojawienie się takich czarnych plamek lub plamek na powierzchni profilu wpłynie na użycie profilu aluminiowego, a także na technologię przetwarzania, taką jak zimno obróbka cieplna, pogłębienie wytrzymałości na rozciąganie profilu aluminiowego, itp. Jeśli nie będzie dobrze obrabiany, wpłynie to również na działanie profilu aluminiowego.