19@zl-alu.com +8618825438762
Ceny aluminium odbiły się w drugim kwartale lub kontynuowały w górę

Ceny aluminium odbiły się w drugim kwartale lub kontynuowały w górę

Apr 23, 2018

Niedawno niektóre z notowanych na giełdzie firm zajmujących się głównie aluminium elektrolitycznym ogłosiły ogłoszenie o zmniejszeniu zysków w pierwszym kwartale, odzwierciedlające spadek cen aluminium w elektrolicie w kraju z 15 000 juanów / tonę do 13 000 juanów / tonę w kwartale. Od czasu wejścia w drugi kwartał wzrosły krajowe ceny spot z aluminium elektrolitycznego. Dyrektor wykonawczy z firmy notowanej na aluminiowych wytłaczarkach z elektrolitycznego aluminium w północno-zachodnich Chinach, z którym rozmawiał dziennik Shanghai Daily, powiedział, że ze względu na wpływ niektórych wydarzeń międzynarodowych i rosnącego popytu cena aluminium elektrolitycznego w drugim kwartale będzie " optymistyczna " .

 

Według analizy kierownictwa wyższego szczebla ze strony popytowej w porównaniu z pierwszym kwartałem popyt w drugim kwartale był silny. Z jednej strony Stany Zjednoczone są głównym chińskim eksporterem aluminium elektrolitycznego, a wydarzenie w Rosji wyciszy pewien popyt z rynku amerykańskiego (tarcia chińsko-amerykańskiego jeszcze nie brano pod uwagę). Co ważniejsze, wraz ze wzrostem temperatury, krajowe projekty budowlane i fabryki zaczęły się jeden po drugim. Profile aluminiowe, budynki, obiekty transportowe i transportowe, elektryczność i przemysłowe materiały aluminiowe weszły w szczyt sezonu. Nadszedł tradycyjny szczyt sezonu aluminium elektrolitycznego. Popyt jest dobry.

 

Po stronie podaży wydajność operacyjna jest niska, a wzrost podaży jest mniejszy niż oczekiwano. Obecnie cena krajowego aluminium elektrolitycznego nie jest wysoka, około 14 000 juanów / tonę, na dole, ze względu na zimową produkcję i chęć wznowienia produkcji elektrolitycznego zakładu aluminiowego nie powinna być tak wysoka.

 

Pod względem kontraktów futures, główny kontrakt elektrolityczny z aluminium spadł w całości od trzeciego kwartału 2017 r. Zaczął się odbić po osiągnięciu sezonowego minimum 13 715 juanów / tonę 30 marca br., A wolumen transakcji wyraźnie wzrósł. Oczekuje się, że nastąpi wzrost prawdopodobieństwa.

 

Patrząc z góry przed elektrolitycznym wytłaczaniem aluminium, elektrolityczna elektrownia aluminiowa na dużą skalę w Xinjiang powiedziała, że elektryczność i tlenek glinu, które stanowią około 80% kosztu aluminium elektrolitycznego, są obfite, a cena jest stabilna. Zgodnie z najnowszym raportem opublikowanym przez Qinhuangdao Maritime Coal Trading Market, w poprzednim okresie sprawozdawczym (4 kwietnia do 10 kwietnia), indeks cen węgla energetycznego Bohai-Range zamknął się na poziomie 570 juanów / tonę, bez zmian w stosunku do poprzedniego kwartału. Jeśli chodzi o indeks mocy termicznej Bohai Bay, 5500 kcal wynosiło 583 yuanów / tonę, co oznacza spadek o 24 yuan / tonę w stosunku do poprzedniego kwartału; 5000 kcal to 506 yuanów / tonę, czyli o 31 juanów / tonę w stosunku do poprzedniego kwartału.

 

Wyżej wspomniani dyrektorzy firmy uważają, że obecnie Stany Zjednoczone twierdzą, że nakładają cła na aluminium elektrolityczne eksportowane z Chin do Stanów Zjednoczonych. Jeśli zostanie wdrożony, doprowadzi to obiektywnie do zmniejszenia wielkości eksportu aluminium elektrolitycznego w Chinach, a krajowa podaż aluminium elektrolitycznego wzrośnie, a cena spadnie. Jednakże, dyrektor wykonawczy zwrócił uwagę, że po wielu wymianach z elektrolitycznym przemysłem aluminiowym, większość ludzi uważa, że tarcie chińsko-amerykańskie nie potrwa długo dla rynku aluminium elektrolitycznego.

 

Według statystyk dziennikarza, od 14 kwietnia, sześciu elektrolitycznych spółek aluminiowych, które ogłosiły prognozy wyników za pierwszy kwartał, tylko jeden zwiększył swój wstępny wzrost, a pozostałe pięć zostało zmniejszone. Wśród firm, które obniżyły wydajność, 3 miało prognozę strat, a 2 spodziewano się, że osiągną zysk.

 

Pewna fabryka aluminium ogłosiła kilka dni temu, że po wstępnych obliczeniach działu finansowego oczekuje się, że zysk netto po odliczeniu jednorazowych zysków i strat w pierwszym kwartale wzrośnie o około 29 milionów yuanów, co stanowi wzrost o około 38%. . Firma uważa, że w pierwszym kwartale nowe projekty i nowe produkty były stopniowo wprowadzane do produkcji, a produkcja, wielkość sprzedaży i przychody ze sprzedaży znacznie wzrosły rok do roku, co przyczyniło się do ciągłej poprawy wyników firmy.

 

Jeden z producentów aluminium ogłosił 28 marca, że stopniowo osiągnie nową produkcję dzięki " rocznej produkcji wysoce precyzyjnej blachy aluminiowej o pojemności 200 000 ton w transporcie " i " rocznej produkcji 20 000 ton aluminium do transportu " . Oczekuje się, że całkowita wielkość produkcji i sprzedaży firmy w 2018 r. Będzie nadal rosnąć.

 

Inaczej niż w przypadku własnej ekspansji, główne przyczyny redukcji pozostałych pięciu firm to: Z jednej strony, ze względu na efekt poza sezonem i czynnik Spring Festival, ceny aluminium są na stosunkowo niskim poziomie, a aluminium wielkość produkcji i sprzedaży zmniejszyła się z roku na rok. Z jednej strony ceny surowców i


aluminium profile high precision cnc process.jpg