19@zl-alu.com +8618825982330
Wydajność i charakterystyka rur ze stopów aluminium i aluminium

Wydajność i charakterystyka rur ze stopów aluminium i aluminium

May 29, 2018

Istnieje wiele rodzajów rur aluminiowych i aluminiowych. Zgodnie z różnicą w charakterystyce wytrzymałości i wydajności przetwarzania, metody wytłaczania rur aluminiowych są zasadniczo podzielone na trzy kategorie: czystego aluminium, miękkiego stopu i twardego stopu. Wytłaczanie rur z czystego aluminium i miękkiego stopu jest łatwe, odkształcenie jest duże, a powierzchnia jest również dobra. Wręcz przeciwnie, wytłaczanie rur ze stopów twardych jest trudniejsze, wielkość odkształcenia nie powinna być zbyt duża, wymaga większych możliwości sprzętowych, powierzchnia jest również podatna na różne wady. Dlatego wymagania techniczne dotyczące działania są wysokie, procesy są liczne, cykl produkcyjny jest długi, zużycie narzędzi i matryc jest duże, koszt jest wysoki, a wydajność jest niska.


Rury ze stopów aluminium i aluminium wymagają wysokiej jakości powierzchni, ale ich twardość nie jest wysoka, szczególnie w wysokich temperaturach. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w procesie produkcji i wysyłki. Nie można wpaść na ciężkie rzeczy i zapobiec rozbiciu. Wymaga to wzmocnienia ochrony produktów podczas produkcji i podnoszenia, a jednocześnie należy obchodzić się z nimi ostrożnie i chronić. Powierzchniowa, cywilizowana produkcja.


Rury aluminiowe i aluminiowe są podatne na sklejanie aluminium podczas wytłaczania. Często przywierają do narzędzia lokalnie i powodują różne wady na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni rury. Dlatego, oprócz stosowania smarowania procesowego podczas wytłaczania, wymagane jest, aby wykończenie powierzchni i twardość powierzchniowa narzędzia były wysokie. Wszystkie powierzchnie stykające się z rurą powinny spełniać wymagania procesu.


Wytłaczanie rurek aluminiowych i aluminiowych, oprócz czystego aluminium, nie może kontrolować prędkości wytłaczania, druga rura ze stopu ma odpowiednią prędkość wytłaczania, produkcja musi być ściśle kontrolowana, dlatego powinna wybrać maszynę do wytłaczania o regulowanej prędkości.


Wiele stopów aluminium i aluminium łatwo spawa się razem w wysokich temperaturach i ciśnieniach, zapewniając dogodne warunki do produkcji rur. Na przykład: płasko-kombinowana matryca i wytłaczanie matrycowe używają tej funkcji do produkcji rur. To nie tylko rozszerza różnorodność, rozmiar i zastosowanie rury, ale także wykorzystuje stałe wlewki na zwykłych jednostronnego wytłaczarki do wytłaczania rur i skomplikowanych profili pustych sekcji.


Perforowane wytłaczanie może być stosowane w odpowiednich warunkach procesu. Podczas procesu wytłaczania z perforacją, całkowita metalowa tuleja jest przyklejona do wewnętrznej powierzchni powszechnie stosowanej tulei wytłaczającej i powierzchni kołka perforacyjnego. Podczas pracy metalowa tuleja powinna być utrzymywana w czystości i kompletna, aby zapewnić wysoką jakość. Rura. W przeciwnym razie pogorszy to jakość wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni rury, powodując wady, takie jak pęcherzyki powietrza, łuszczenie i zadrapania.


Aby zapewnić dokładność wymiarową rury, aby zmniejszyć mimośrodowość ścianki, aby zapobiec złamaniu igieł i uszkodzeniu innych narzędzi, należy zapewnić możliwie jak najlepsze wyrównanie sprzętu i narzędzi.