19@zl-alu.com +8618825982330
Aluminiowe farbowanie anodowe Typowe problemy i rozwiązania

Aluminiowe farbowanie anodowe Typowe problemy i rozwiązania

Jun 03, 2018

Aluminiowe farbowanie anodowe Typowe problemy i rozwiązania


Po pierwsze, barwnik nie jest zabarwiony

1. Grubość warstwy anodowanej jest niewystarczająca. Rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy proces anodowania jest prawidłowy i czy temperatura, napięcie, przewodnictwo itd. Są stabilne. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości należy odpowiednio dostosować specyfikacje. Jeśli nie ma żadnych nieprawidłowości, czas utleniania można odpowiednio wydłużyć, aby zapewnić, że grubość powłoki osiągnie standard.

2. Wartość pH roztworu barwnika jest zbyt wysoka. W tym czasie lodowaty kwas octowy może być użyty do dostosowania pH do określonej wartości.

3, po utlenieniu przedmiotu umieszczonego w zlewie przez zbyt długi czas. Advocate terminowe farbowanie. Jeśli tak się stanie, obrabiany przedmiot można umieścić w anodowym zbiorniku utleniania lub w zbiorniku neutralizującym kwas azotowy w celu odpowiedniej aktywacji, a następnie zabarwiony. Wynik będzie bardzo dobry.

4, niewłaściwa selekcja barwników. Musisz użyć odpowiedniego barwnika.

5, barwnik został rozłożony lub pleśni, w tym czasie trzeba zmienić barwnik.

6, temperatura utleniania jest zbyt niska, co prowadzi do gęstego filmu. Temperatura utleniania może być odpowiednio zwiększona.

7, słabe przewodnictwo. Zły kontakt pręta miedzianego lub katody ołowianej anody może wskazywać na słabą przewodność wsadu. Zwróć uwagę na czyszczenie prętów miedzianych anodowych i płyt katodowych, aby zapewnić dobry kontakt.

Po drugie, biały, biały

1, pranie nie jest czyste, należy poprawić pranie.

2. Woda używana do mycia jest zbyt brudna i łatwa do zanieczyszczenia membrany. W tym czasie należy zmienić wodę, aby zapewnić jakość prania.

3. Folia tlenkowa jest zanieczyszczona sadzą, kwasem i alkaliami w powietrzu. Wzmocnienie mycia, terminowe barwienie, terminowe przekazywanie może znacznie zmniejszyć ten objaw.

4. Folia tlenkowa jest zanieczyszczona olejem i potem. Ochrona musi zostać wzmocniona, a wygląd przedmiotu obrabianego nie może być dotykany ręcznie.

5, roztwór barwnika zawiera nierozpuszczalne zanieczyszczenia, zanieczyszczenie oleju, uszkodzenie normalnego farbowania, tym razem powinien filtrować lub wymienić barwnik.

6, szczelina przedmiotu obrabianego, resztkowy wypływ kwasu w głębokim otworze, w celu wzmocnienia mycia takich przedmiotów.

7. Roztwór barwnika podlega zanieczyszczeniu Cl, powodując korozję punktową barwionego przedmiotu obrabianego. W tym momencie należy wymienić barwnik. Zazwyczaj należy zachować ostrożność, aby uniknąć wprowadzania jonów zanieczyszczeń podczas operacji.

Po trzecie, jasny kolor, różnica koloru

1, nierówna grubość warstwy. Możliwym powodem jest to, że temperatura i stężenie kąpieli anodowej są nierównomierne, a ciecz w zbiorniku powinna być mieszana ze sprężonym powietrzem, aby rozwiązać takie problemy.

2, temperatura lub stężenie cieczy barwnika nie jest jednorodne. Przedstaw proces mieszania.

3, prędkość barwienia jest zbyt duża. Dno przedmiotu obrabianego najpierw wchodzi do roztworu barwnika i ostatecznie pozostawia roztwór barwnika, więc spód jest najłatwiej ufarbowany na ciemno. Rozwiązaniem jest rozcieńczenie barwnika i odpowiednie wydłużenie czasu barwienia.

4, słabe przewodnictwo. Może powodować luźne regały. Zwróć uwagę na szczelność, aby uniknąć takich problemów.

5, barwnik jest zbyt cienki, można dodać barwniki, aby zwiększyć koncentrację.

6, temperatura barwnika jest zbyt niska. Roztwór barwnika można ogrzać do temperatury poniżej 60 ° C.

7. Niewłaściwe rozpuszczanie barwników lub unoszenie się nierozpuszczalnych barwników łatwo daje różnice w kolorach. Rozwiązaniem jest poprawa rozpuszczania barwnika.

Po czwarte, farbowanie włosów, ucieczka

1. Wartość pH roztworu barwiącego jest niska i może być dostosowana do standardowej wartości rozcieńczonym amoniakiem.

2, czyszczenie nie jest czyste. Mycie należy zintensyfikować.

3, niecałkowite rozpuszczanie barwnika, lepsze rozpuszczanie do całkowitego rozpuszczenia.

4, temperatura barwnika jest zbyt wysoka, obniż temperaturę.

5, porowata warstewka tlenku jest mała, ponieważ temperatura utleniania jest zbyt niska, aby hamować rozpuszczanie się filmu przez kwas siarkowy, temperaturę utleniania można odpowiednio dostosować, aby uniknąć tego problemu.

6, farbowanie i barwienie zbyt szybko, a czas barwienia jest zbyt krótki, regulowany rozcieńczony roztwór barwnika, zmniejszyć temperaturę barwienia, odpowiednie, aby przedłużyć czas barwienia.

7, temperatura otworu uszczelniającego jest zbyt niska, roztwór grzewczy.

8. Wartość pH roztworu uszczelniającego jest zbyt niska i jest dostosowywana do podanej wartości rozcieńczonym amoniakiem.

9, powierzchnia zabrudzona łatwo zetrzeć. Głównym powodem jest to, że folia jest szorstka, zwykle spowodowana zbyt wysoką temperaturą utleniania. Należy zachować ostrożność, aby kontrolować temperaturę utleniania w specyfikacji.


Zhonglian Star Porduct - Anodowany matowy

image.png

image.png