19@zl-alu.com +8618825438762
Wpływ jakości powierzchni wytłaczanego profilu na jakość uszczelnienia

Wpływ jakości powierzchni wytłaczanego profilu na jakość uszczelnienia

Dec 08, 2019

Wpływ jakości powierzchni wytłaczanego profilu na jakość uszczelnienia


Obecnie nie ma bezpośredniego eksperymentu, który udowodniłby związek między wytłaczaniem, procesem starzenia i stopniem zgrzewania, ale proces wytłaczania może wpływać na tworzenie, strukturę i właściwości filmu tlenkowego, a następnie wpływać na jakość zgrzewania.

Praktyka dowiodła, że jakość powierzchni produktów po utlenianiu i zabarwieniu zależy z jednej strony od samego procesu utleniania, a bardziej zależy od stanu powierzchni produktu podczas wytłaczania, szczególnie przy braku obróbki polerującej.

Gładka i jasna powierzchnia produktu jest łatwa do uzyskania zadowalającej warstewki tlenkowej o jednolitej grubości warstewki, dobrej ciągłości, jednolitym rozkładzie porów warstewki i regularnym wzorze otworów. Taki film tlenkowy ma nie tylko dobre właściwości fizyczne, ale także ma wysoką aktywność chemiczną. Położył dobry fundament dla płynnego i niezawodnego zakończenia uszczelnienia.

Zła powierzchnia produktu nie tylko wpływa na wygląd, ale często powoduje uszkodzenie powłoki tlenkowej, nierównomierne zabarwienie, słabe uszczelnienie itp., A nawet absolutne odpady, których nie można przerobić. Aby zapewnić płynne uszczelnienie folii tlenkowej w niskiej temperaturze, produkowane są wysokiej jakości aluminiowe materiały budowlane spełniające wymagania normy GB / T5237-93. Podczas produkcji należy zwrócić uwagę na:

L (l) Jakość powierzchni wytłaczanego produktu jest podstawą do produkcji wysokiej jakości folii tlenkowych. Podajniki utleniania powinny dokładnie sprawdzać powierzchnię materiałów, które mają zostać utlenione. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, należy je wybrać na czas.

(2) Temperatura i prąd muszą być kontrolowane podczas produkcji utleniania, szczególnie temperatura nie może być wyższa niż 24 ℃. Dobrze umyj, aby nie dopuścić do przedostania się zanieczyszczeń do otworu uszczelniającego.

(3) Powinna istnieć specjalna osoba do zarządzania zbiornikiem uszczelniającym, kontrolowania stężenia jonu niklu, jonu fluorkowego, wartości stanu i temperatury płynu w zbiorniku w określonym zakresie oraz nadzorowania przygotowania i regulacji płynu w zbiorniku.

(4) Stopień szczelności należy sprawdzić po pozostawieniu produktu na 12 godzin, aby dane były dokładne.

Poniżej znajduje się wykończenie wytłaczane Guangdong Zhonglian Aluminium Profile Co Ltd. Ogólne przestrzegaj standardu GB.

aluminium pipes tubes 2