19@zl-alu.com +8618825438762
Wpływ jakości powierzchni wytłaczanych profili na jakość zgrzewania

Wpływ jakości powierzchni wytłaczanych profili na jakość zgrzewania

Nov 23, 2018

Wpływ jakości powierzchni wytłaczanych profili na jakość zgrzewania


Obecnie nie ma bezpośredniego eksperymentu, który udowodniłby związek między wytłaczaniem, procesem starzenia i stopniem uszczelnienia, ale proces wytłaczania może wpływać na tworzenie, strukturę i właściwości folii tlenkowej, a tym samym wpływać na jakość uszczelnienia.

Udowodniono, że jakość powierzchni utlenionego i barwionego produktu zależy od samego procesu utleniania, a co ważniejsze od stanu powierzchni produktu podczas wytłaczania, zwłaszcza przy braku polerowania.

Gładka i jasna powierzchnia produktu jest łatwo uzyskać zadowalającą warstewkę tlenku, jednolitą grubość powłoki, dobrą ciągłość, równomierny rozkład porów, regularny kształt porów, taki film tlenkowy ma nie tylko dobre właściwości fizyczne, ale także ma wysoką aktywność chemiczną. Stanowiło dobrą podstawę dla gładkiego i niezawodnego uszczelnienia.

Powierzchnia złego produktu nie tylko wpływa na wygląd, ale także powoduje defekty w powłoce tlenkowej, nierówne zabarwienie, słabe uszczelnienie, a nawet absolutne odpady, których nie można przerobić. Aby zapewnić gładkie uszczelnienie warstewki tlenkowej w niskiej temperaturze, wyprodukowano wysokiej jakości materiał budowlany z aluminium spełniający wymagania GB / T5237-93, a uwagę należy zwrócić na produkcję:

(l) Jakość powierzchni produktu po wytłaczaniu jest podstawą do produkcji wysokiej jakości filmu tlenkowego. Utleniony materiał powinien dokładnie sprawdzić powierzchnię utlenianego materiału. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem, należy go wybrać na czas.

(2) Temperatura i prąd muszą być kontrolowane podczas produkcji utleniania, zwłaszcza jeśli temperatura nie jest wyższa niż 24 ° C. Mycie powinno być wystarczające, aby zapobiec uwięzieniu zanieczyszczeń w rowku uszczelniającym.

(3) Powinna istnieć specjalna osoba do zarządzania rowkiem uszczelniającym, kontrolowania stężenia jonów niklu, stężenia jonów fluorkowych, wartości stanu i temperatury kąpieli w podanym zakresie oraz nadzorowania przygotowania i regulacji kąpieli.

(4) Stopień uszczelnienia należy sprawdzić po umieszczeniu produktu na 12 godzin, aby dane były dokładne.


aluminium round tube 8004