19@zl-alu.com +8618825982330
Ogólna znajomość gięcia profili aluminiowych

Ogólna znajomość gięcia profili aluminiowych

Sep 05, 2018

Ogólna znajomość gięcia profili aluminiowych

Źródło: China Aluminium Information Network Czas wydania: 2018/7/4 11:44:52

Ciągnięcie i zginanie, podobnie jak walcowanie, jest jednym z powszechnie stosowanych procesów gięcia na zimno profili metalowych i ma właściwości szerokiego zakresu zastosowania i stabilnego formowania. Jest on szczególnie odpowiedni do gięcia pojedynczego promienia cienkościennych, kwadratowych rur i profilowanych elementów. Dlaczego jest to pojedynczy promień? Ponieważ forma gięcia wieloskładnikowego przedmiotu łukowego jest bardziej kłopotliwa.


(rysowanie schematu zasadniczego)

Charakterystyka zgięcia pociągowego:

1. Ogólne urządzenie lub proces gięcia może zginać tylko przedmioty obrabiane mniejsze lub równe 180 i nie może obrabiać 360 stopni lub więcej kątów zgięcia w tym samym czasie co walcowanie. Powodem, dla którego jest on ogólny, jest rodzaj obrotowego urządzenia do gięcia znanego z Xiaobian, ale jest to rzadkie.

2. Gdy przedmiot jest ciągnięty, wewnętrzna powierzchnia obrabianego przedmiotu jest warstwą neutralną, a reszta pozycji zostaje przedłużona. Oznacza to, że wszystkie elementy zginające w teorii będą dłuższe niż oryginał po zgięciu.

3. Podczas rysowania i gięcia, niezależnie od rodzaju obrabianego przedmiotu, konieczne jest zarezerwowanie głowicy materiału (ponieważ ogólnie oba końce materiału zostaną uszkodzone przez zginanie i zaciskanie), co nie jest takie samo jak toczenie lub gięcie. podobnie.

4, gięcie nie może utworzyć przedmiotu o małym promieniu, jeśli promień formowania jest mały, obrabiany przedmiot często wydaje się łamany i inne niepożądane zjawiska, dlaczego tak jest, można odnieść się do drugiego punktu powyżej.

5, zimna wiedza, proces ciągnięcia zakrętu jest faktycznie używany w obcych krajach, znacznie mniej niż proces gięcia.