19@zl-alu.com +8618825438762
Wysoko-powiększający proces wytłaczania i wyciskania z radiatora wytłaczanego z aluminium

Wysoko-powiększający proces wytłaczania i wyciskania z radiatora wytłaczanego z aluminium

Aug 09, 2018

Wysoko-powiększający proces wyciskania aluminium z wyciskaniem i środki ostrożności


1. W przypadku wytłaczarki aluminiowej z radiatorem o wysokiej gęstości i piórze aluminiowym pierwszy pręt aluminiowy musi być krótkim prętem aluminiowym lub prętem z czystego aluminium o średnicy 150-200 mm.

2, przed testem, centrum wytłaczania wytłaczarki aluminiowej musi być wyregulowane, a trzon wytłaczarki, cylinder wlewka i wylot formy są na linii środkowej.

3, w trybie testowym i normalnym procesie produkcyjnym temperatura nagrzewania aluminiowego pręta powinna być zagwarantowana w zakresie 480-520 ° C.

4, temperatura ogrzewania aluminiowej formy profilowej jest kontrolowana w 480 ° C zgodnie z normalną temperaturą formy, a płaski czas utrzymywania formy o średnicy poniżej 200 mm jest nie mniejszy niż 2 godziny, jeśli podzielona forma jest przechowywana przez więcej niż 3 godziny; izolacja formy o średnicy większej niż 200 mm wynosi 4 -6 godzin, aby zapewnić jednolitość temperatury rdzenia formy i temperatury zewnętrznej.

5. Przed próbą lub produkcją należy wyczyścić tuleję cylindrową z przezroczystą uszczelką cylindra i sprawdzić działanie pustej wytłaczarki.

6. Gdy tryb testowy lub początek produkcji, automatyczne cięcie wytłaczarki jest wyłączone, a przełączniki każdego segmentu są zwracane do zera. Począwszy od minimalnego ciśnienia, wyładowanie wynosi około 3-5 minut, a ciśnienie jest kontrolowane głównie podczas procesu napełniania aluminium. Ciśnienie kontrolowane jest w granicach 100 kg / cm2, dane amperomierza mieszczą się w zakresie 2-3A, na ogół 80-120 kg / cm2 mogą być rozładowywane, a następnie powoli przyspieszane. Normalna prędkość wytłaczania jest mniejsza niż 120 kg / cm2.

7. W formie próbnej lub procesie produkcji formy ze stopu aluminium, jeżeli okaże się, że zjawisko zakleszczenia, zęby częściowe, zbyt szybkie lub zbyt duże odchylenie, zatrzymują się natychmiast i rozładowują formę w sposób punktowy, aby uniknąć złomowanie formy.

8. W procesie produkcyjnym w trybie testowym lub w materiale aluminiowym otwór wylotowy musi być wolny od przeszkód, a opór podpory lub luzu przyrządu powinien być rozsądnie opanowany zgodnie z warunkami rozładowania. Obserwuj w każdej chwili nietypową sytuację i postępuj z nią w porę. Natychmiast zatrzymaj maszynę.

Dziewięć, w procesie prostowania, należy dokładnie przetestować zmiany przed i po, specyfikacje działania, umiarkowaną siłę i rygorystyczną jakość produktu.

10. Zgodnie z wymogami planu produkcji aluminium, prędkość cięcia nie powinna być zbyt szybka, unikając urazu końca, koniec musi być zaciśnięty, a błysk i zadziory są usuwane.

Jedenaście profili profili aluminiowych powinno być wystandaryzowanych, w tym maty powinny być umieszczone rozsądnie, aby uniknąć uszkodzenia profili.

12. Temperatura starzenia profilu aluminiowego jest kontrolowana przy 190 ± 5 ° C, temperatura jest utrzymywana przez 2,5-4 godziny, a chłodzenie powietrzem odbywa się po wypuszczeniu pieca.


Produkty powiązane:

heat sink 8001.jpg

heat sink 8003.jpg