19@zl-alu.com +8618825982330
jak obliczyć czasy jednej matrycy do wyciskania aluminium i wykorzystanie limitu czasu życia

jak obliczyć czasy jednej matrycy do wyciskania aluminium i wykorzystanie limitu czasu życia

Jan 02, 2018

Dobra forma, oprócz zapewnienia obróbki części formy, ale także musi zostać wykonana praca montażowa. Jeśli zestaw nie jest dobry, będzie się pojawiał w nierównej dziurce, zaostrzając zużycie formy, wyciskając w tym samym czasie złe produkty. Głowica wytłaczająca z aluminium ogranicza liczbę przypadków, w których nie ma określonej normy, ogólne odnoszą się do następujących punktów:

1) zalety i wady użytej stali formierskiej,

2) konstrukcja matrycy do wytłaczania i technologia produkcji form,

3) utrzymanie konserwacji formy ekstruzyjnej,

4) technologia produkcji wytłoczek aluminiowych ma jakąkolwiek gwarancję,

5) Odpowiednie jest zarządzanie matrycą ekstruzji.

Jeśli te pięć punktów ma wejść w jak najlepszy stan, para aluminiowych dysz do wytłaczania może być użyta do milionów umrzeć powyżej nie stanowi problemu, powyższe 5 punktów nie tylko związane jest z żywotnością formy, ale także zgodnie z kolejnością z 1) do 5), aby przejść jeden po drugim na miejsce.

Projektowanie formy z formy angażuje się w liczbę i życie życia

(1) ogólna forma nieuchronnie znajduje się wklęsły filet, gdy promień zaokrąglenia jest mniejszy niż 2 mm lub głębokie wąskie wgłębienie wgłębienie, lub wklęsły filet obróbki lewej nóż, są podatne na koncentrację naprężeń, a przez to powoduje pękanie.

(2) W zakresie tolerancji zerowej w celu zmniejszenia siły wypychania półfabrykatu w celu zmniejszenia półfabrykatu do pozostania we wnęce, forma plus odpowiedni gradient, taki jak średnica łba o kształcie dzwona w kształcie łba, o tym samym rozmiarze niż dolny koniec końcówki o wielkości około 0,1 mm. Średnica pręta o tej samej średnicy na końcu niż na dole 0,4 mm lub więcej. Zmniejsza to siłę wyrzucania formy, zmniejszając powierzchnię wnęki szczepu wnęki. Nigdy nie zezwalaj na odwrotne nachylenie, to jest na końcówkę, w przeciwnym razie obniży jakość półfabrykatu, aby skrócić żywotność formy, a nawet spowodować duszność materiału, powodując uszkodzenie formy.

(3) Prowadnica formy jest również ważna, może zagwarantować, że forma będzie działać w odniesieniu do względnej dokładności położenia części formy, aby uniknąć nierównomiernego zużycia formy, niezawodnej konstrukcji prowadnicy, aby zapobiec uderzeniom i matrycom nawzajem oraz dla korzyści, Mały luz formy jest szczególnie ważny. W przeciwnym razie łatwe do wytworzenia skrobanie częściowego obciążenia spowodowane wczesnym awarią formy.

(4) Zastosowanie rozsądnej wypukłej, szczeliny dyszy nie tylko skutecznie poprawia jakość produktu, ale również żywotność formy ma pewien wpływ. Szczelina jest zbyt mała, co powoduje, że matryca do jedzenia, szczelina jest zbyt duża, nie tylko wpływa na współosiowość produktu, ale także z powodu częściowego obciążenia, zginając dziurkacz, żywotność stempla.

(5) dokładność obróbki formy określona przez ostateczny proces formowania w procesie polerowania. Jakość polerowania jest nie tylko bezpośrednim wpływem na żywotność formy, ale również wykańczana powierzchnia gładka, dokładność wymiarowa ma wpływ.

(6) rozsądny montaż, uruchomienie i zarządzanie

zhonglian mold.jpg