19@zl-alu.com +8618825438762
Jak poprawić jakość formy do wyciskania aluminium

Jak poprawić jakość formy do wyciskania aluminium

Dec 28, 2017

Wraz z rosnącą konkurencją na rynku profili ze stopów aluminium, wielu producentów profili aluminiowych zainwestowało dużo energii w zakup, użytkowanie, konserwację i zarządzanie matrycami do wyciskania. To bardzo dobry znak. Jednak aby ulepszyć wytłaczarkę aluminiową, trzeba zacząć od szczegółów formy, dokonać analizy statystycznej formy i zarządzania kosztami, aby przejąć inicjatywę .

W rzeczywistej produkcji, niektóre formy nie mogą osiągnąć oczekiwanej wydajności, gdy są ściskane, nawet jeśli mniej niż 20 barów jest ściskanych lub nawet złomowanych mniej niż dwa razy na maszynie, formy wykonane z drogiej stali formierskiej są dalekie od .

Aby osiągnąć swoje korzyści, zjawisko to występuje w wielu gospodarstwach domowych   Firmy produkujące aluminium są obecnie szeroko rozpowszechnione, co nie tylko spowodowało wiele strat gospodarczych, ale także stratę energii.

Jak rozwiązać ten problem? Jak poprawić jakość wytłaczarki aluminiowej?

Po pierwsze, forma na maszynie przed pracą musi być wypolerowana z polerowaniem, pracować z ogólnymi wymaganiami wypolerowanymi do lustra. Płaskość i pionowe   paska roboczego formy należy sprawdzić przed montażem. Jakość azotku w pewnym stopniu, jakość pracy z polerowanym wykończeniem. Wnękę formy należy czyścić gazem pod wysokim ciśnieniem i czystą szczotką, bez kurzu i zanieczyszczeń z ciał obcych, lub łatwo doprowadzić do przepływu metalu przez strefę roboczą, wytłoczka z produktów profilowanych wygląda na gruba lub rysuje się i inne wady.

Po drugie, czas izolacji formy przez wytłaczanie wynosi na ogół około 2-3 godzin, ale nie dłużej niż 8 godzin, lub obróbka formy przy twardości warstwy azotkowej prowadzi do nieodporności maszyny na działanie powierzchni profilu   szorstkość, poważne może powodować Skrzyżowane i inne wady.

Po trzecie, prawidłowe użycie metody przemywania alkalicznego (tryb gotowania). Odlewanie formy, a następnie temperatura formy powyżej 500 ° C, jeśli natychmiast zanurzone w wodzie alkalicznej, ponieważ temperatura wody alkalicznej jest znacznie niższa niż temperatura formy, jeśli temperatura formy gwałtownie spadła, zjawisko podatności formy na pękanie. Prawidłową metodą jest wyładowanie formy po umieszczeniu formy w powietrzu w temperaturze 100-150 ° C, a następnie zanurzenie w wodzie alkalicznej.

Po czwarte, zoptymalizuj proces wytłaczania. Aby przedłużyć życie naukowe formy, racjonalne wykorzystanie produkcji pleśni jest aspektem, którego nie można zignorować. Ponieważ warunki pracy wytłaczarki są bardzo słabe, należy podjąć rozsądne środki w procesie wytłaczania, aby zapewnić organizację matrycy.

Po piąte, zastosowanie formy do wyciskania wstępnego musi być rozsądnym procesem azotowania powierzchniowego. Obróbka azotowaniem powierzchniowym może sprawić, że forma pod nadzorem utrzymania wystarczającej twardości znacznie poprawi twardość powierzchni formy, w celu zmniejszenia wykorzystania form do wytwarzania zużycia cieplnego.   Należy zauważyć, że azotowanie powierzchniowe nie jest zakończone jednokrotnie, przy czym obróbka formy musi odbywać się 3-4 razy powtarzanym azotowaniem, ogólne wymagania dotyczące grubości warstwy azotującej wynoszą 0,15 mm lub mniej.

Po szóste, wykorzystanie formy od niskiej do wysokiej, a następnie do zastosowania o niskiej intensywności. Forma właśnie weszła w okres serwisowania, wewnętrzna wydajność organizacyjna metalu nadal znajduje się w fazie pływającej, podczas której należy zastosować program operacyjny o niskiej intensywności, aby przejście formy do stabilnego okresu.

Po siódme , aby wzmocnić formę w procesie wytłaczania dokumentacji produkcji i konserwacji, usprawnij śledzenie każdego zestawu plików formy i zarządzania. Odbiór wytopu z fabryki w celu zakończenia stosowania złomowanej formy, czas pośredni jest tak krótki, jak kilka miesięcy, do ponad roku. Zasadniczo wykorzystanie rekordów formy również rejestruje profil procesu produkcyjnego.

Osiem godzin , wybierz odpowiednią wytłaczarkę do produkcji. Wytwarzanie wytłoczenia przed pełnym przekrojem profilu, który ma być w pełni obliczony zgodnie ze złożonością przekroju profilu, grubości ścianki i współczynnika wytłaczania λ w celu określenia wielkości tłoku wytłaczarki.

Po dziewiąte , sama sekcja przekroju wyciskanego z aluminium ciągle się zmienia, a obecnie rozwój branży wytłaczania aluminium, aluminium ma zalety lekkości, dobrej wytrzymałości itd., Istnieje już wiele branż wykorzystujących aluminium zamiast oryginalnego materiału. Ze względu na specjalny profil sekcji specjalnej sekcji matrycy ze względu na specjalną sekcję, projektowanie i produkcja trudniejsze.

Dziesiąty , rozsądny wybór kęsów i temperatury ogrzewania. Aby ściśle kontrolować skład stopu sztabki ekstruzji. W chwili obecnej ogólne wymagania biznesowe zwiększają wielkość ziaren do poziomu standardowego w celu zwiększenia plastyczności i zmniejszenia różnicy.

zhonglian mold.jpg


Josephine, e-mail: pailianlvye@163.com

 

Produkty powiązane:

Aluminiowe profile aluminiowe 6063 T5 Profil aluminiowy z anodyzowaną obróbką powierzchni

v-slot aluminium profil Factory bulk business NIE MA. EF4040 tuba pokryta białym proszkiem 3000 ton