19@zl-alu.com +8618825982330
Przemysłowe metody przetwarzania profili aluminiowych

Przemysłowe metody przetwarzania profili aluminiowych

Sep 01, 2018

Przemysłowe metody przetwarzania aluminium

Przetwarzanie aluminiowych aluminiowych profili przemysłowych obejmuje głównie formowanie i obróbkę powierzchni.

1. Formowanie przetwarzania

Z grubsza istnieją dwie metody formowania profili aluminiowych: wytłaczanie i walcowanie.

Wytłaczanie jest powszechną metodą formowania przemysłowych profili aluminiowych. Najpierw formuje się profil aluminiowy zgodnie z przekrojem profilu, a okrągły pręt odlewniczy ogrzany do punktu krytycznego wytłacza się z formy za pomocą wytłaczarki. Na przykład w aluminiowych profilach aluminiowych 6063 stosowany jest proces chłodzenia powietrzem i sztuczne starzenie w procesie wytłaczania, aby zakończyć wzmocnienie cieplne profilu aluminiowego, a metody obróbki cieplnej różnych stopów aluminium są różne.

Metoda walcowania jest stosowana, gdy wymagane są duże i średnie pręty i przekroje o prostych przekrojach, które wymagają dużych ilości i nie są zbyt wymagające pod względem wielkości i jakości powierzchni.

2. Obróbka powierzchni

Metoda obróbki powierzchni przemysłowych profili aluminiowych jest z reguły anodowaniem powierzchniowym, a niektóre części wymagają obróbki, takiej jak natryskiwanie i elektroforeza.

W obróbce powierzchniowo anodowanej wykorzystuje się zasadę elektrolizy, aby utworzyć grubszą i gęstszą warstwę tlenku na powierzchni przemysłowego profilu aluminiowego, zwiększając w ten sposób odporność korozyjną materiału ze stopu aluminium. Następnie należy uszczelnić przemysłowe profile aluminiowe.