19@zl-alu.com +8618825982330
Wytwarzanie i unikanie znaków jakości oleju i znaków wodnych na powierzchni profilu aluminiowego

Wytwarzanie i unikanie znaków jakości oleju i znaków wodnych na powierzchni profilu aluminiowego

Aug 24, 2018

Odbicie znaku oleju na powierzchni profilu aluminiowego:Plama oleju z profilu aluminiowego nie zetrze przed starzeniem. Po starzeniu wytwarza znak wodny na powierzchni aluminium. Po utlenieniu pojawia się ciemna plama i ma określoną głębokość.Przyczyna śladu oleju na powierzchni profilu aluminiowego:


1. Przecinaj plamy olejowe na obu końcach profilu aluminiowego za pomocą gotowych pił. Rękawice nie są czyste ani nawet pokryte pyłem grafitowym podczas przenoszenia (podnoszenia) materiałów.


2. Kiedy profil aluminiowy był rozciągnięty, brudny materiał rękawic był zbyt długi i piła nie została usunięta.


3. Pozostawić "ślady" na brudnych rękawicach podczas obróbki;


4. Wyciek oleju z urządzeń do wytłaczania i narzędzi (napęd, podnośnik).Metoda eliminacji śladów oleju na powierzchni profilu aluminiowego:


1. Podczas produkcji aluminium, rękawice powinny być czyste, a plamy olejowe powinny być usunięte w odpowiednim czasie podczas podnoszenia i podnoszenia profilu aluminiowego.


2. Weź odpowiednie materiały podczas rozciągania aluminium;


3. Sortowanie, podnoszenie rękawiczek i materiałów rozciągających, oddzielne rękawiczki podczas dodawania patyczków;


4. Zwróć uwagę na wycieki oleju z urządzeń i narzędzi.Charakterystyka znaku wodnego z profilu aluminiowego:


Powierzchnia profilu aluminiowego wydaje się srebrno-szara, mokra jak nadruk, profil aluminiowy o intensywności utleniania zasadowego, a także zmniejsza się lub zanika.Przyczyny znaków wodnych na powierzchni profilu aluminiowego:


Powierzchnia profilu aluminiowego jest częściowo mokra przez wodę i infiltruje do aluminiowej matrycy przez małe otwory w warstwie hartującej i utleniającej powierzchni profilu, tworząc trihydroksylowany tlenek glinu, który staje się jasny i lekki z czasem retencji wody. Jeśli w wodzie znajdują się zanieczyszczenia (sól, azotany itp.), Pojawią się plamy korozyjne.Eliminacja znaku wodnego z profilu aluminiowego:


Profil aluminiowy z wodą należy natychmiast wysuszyć, a przed starzeniem należy go wysuszyć. Jeśli pozwala na to warunek, czas przemywania alkalicznego i grubość warstwy tlenku powinny być odpowiednio zwiększone.


Podsumowując, plamy i plamy po wodzie nie spowodują śladów oleju i znaków wodnych, o ile profil aluminiowy nie zostanie poplamiony przed starzeniem. Kluczem jest pielęgnowanie dobrych nawyków operacyjnych i świadomości jakości. Wystąpił wypadek niskiej jakości z użyciem tłustego papieru jako wkładki profilowej z plamami olejowymi po samoskuteczności.