19@zl-alu.com +8618825982330
Podejmij kroki, aby wycisnąć aluminiowe profile, aby poprawić współczynnik kwalifikacji maszyny

Podejmij kroki, aby wycisnąć aluminiowe profile, aby poprawić współczynnik kwalifikacji maszyny

May 22, 2018

Podejmij kroki, aby wycisnąć aluminiowe profile, aby poprawić współczynnik kwalifikacji maszyny


Koszt projektowania i wytłaczania profili aluminiowych stanowi około 20% całkowitych kosztów produkcji. Jest to jedna z kluczowych technologii w branży wytłaczania profili aluminiowych z wieloma zmiennymi i szybkim rozwojem. Obejmuje materiały, projektowanie, produkcję, kontrolę, naprawy i zarządzanie formami. Wiele innych dziedzin jest również jednym z obszarów o dużym potencjale rozwoju.

W związku z tym można wykorzystać następujące aspekty, aby bardziej rozsądnie używać takich form w celu poprawy stopnia kwalifikacji maszyny formierskiej.

1. Ściśle egzekwuj zasady i przepisy dotyczące produkcji aluminium

Musi być ściśle zgodny z odpowiednim procesem wytłaczania profili aluminiowych, temperatura środkowego pręta aluminiowego jest ustawiona na 530-550 ° C podczas procesu rozruchu, temperatura sekcji wylotowej jest ustawiona na 480-500 ° C, czas utrzymywania powinno wystarczyć, aby pręt aluminiowy był wystarczająco ciepły Przez serce (to jest serce i powierzchnia były wystarczająco ciepłe), aby uniknąć elastycznego odkształcenia formy wskutek nierównomiernej temperatury pręta aluminiowego (niewystarczająca temperatura część serca), tym samym zaostrzając zjawisko "częściowej ściany" i "innej długości", występuje nawet odkształcenie plastyczne matrycy do wyciskania i złomowanie.

2, aby zapewnić "trzy serca razem"

Środek wyciśniętej rurki, środek wyciskanego pręta i środek uchwytu do matrycy muszą być koncentryczne wizualnie i nie może występować oczywisty mimośród. W przeciwnym razie może wpływać na prędkość przepływu produktu, a nawet tworzenie produktu lub długość wytłaczanego produktu może być różna. Duży i niezdolny do ściśnięcia produkcji. Dla więcej niż jednej porowatej formy wymagania są bardziej rygorystyczne.

3, rozsądny wybór podkładki podpierającej

Musi wybrać odpowiedni rozmiar podwójnego otworu, specjalne wsporniki o dużych wspornikach, w celu zmniejszenia odkształcenia sprężystego dolnej matrycy, tak aby wytłoczony kształt wyrobu stał się stabilny, niewielkie zmiany rozmiaru; i musi znajdować się w formie, zanim specjalna podkładka podporowa z podwójnym otworem znajdzie się w zapasie, W celu uniknięcia formy z pieca, ponieważ szukanie podkładki podtrzymującej trwa zbyt długo, aby chłodzenie formy było zbyt duże i nudne; zalecana podkładka podpierająca musi być również ogrzewana. Można regulować temperaturę w zakresie od 350 do 450 ° C. Szczególnie w przypadku złożonych przekrojów poprzecznych i porowatych serii, musimy wybrać rozsądną specjalną matę nośną.

4, w celu wzmocnienia informacji o procesie wytłaczania aluminium

(1) Informacja zwrotna dla wtryskiwaczy

Istnieje wiele powodów, dla których pleśń jest zatkana, np. Przetwarzanie formy, blokowanie pustego noża, pusty burr do obróbki noża, mały pusty nóż, wpływ nieuzasadnionej głębokości noża itp., A także projektowanie formy z nieuzasadnionym deflektorem , otwór przełącznika Nieuzasadnione projekty mogą łatwo doprowadzić do zablokowania. Ci, którzy nie zostali specjalnie przeszkoleni, są generalnie trudne do wyraźnego wyrażenia. Najlepiej jest poznać przyczyny, po tym jak odpowiedni moderatorzy osobiście sprawdzili model, zanim będą mogli modelować, modyfikować model i proponować zmiany.

(2) Informacja zwrotna na temat formowania karmy

Oprócz posiadania wyraźnej głowicy z numerem matrycy wytłaczarki, konieczne jest również zidentyfikowanie na główce materiału ogólnego kierunku przepływu, który jest trudny do zauważenia przez głowę materiału, na przykład "posuw krzyżowy" (wskazując, że dwa otwory znajdują się w rzeczywistym procesie wytłaczania, a powolna strona zewnętrzna jest spowodowana szybkim na zewnątrz), "wyładowanie z materiału" (wskazujące, że wnętrze i zewnętrzna strona dwóch otworów są wolniejsze w rzeczywistym procesie wytłaczania), "pozostawiono długo i prawo krótki "oznacza, że lewa gałąź jest długa, a prawa gałąź krótka, a różnica między długościami powinna być podana. Ilość, ponieważ odległość od przerwanej piły do otworu wylotowego wynosi około 6 metrów, więc zwykle forma "A metr / 6 metr" oznacza, że różnica między długością i długością wynosi A metr na każde 6 metrów, więc idealna i dokładna ekspresja jest korzystna przy naprawie. Prawidłowa ocena i utrzymanie modelu personelu.

(3) Informacje zwrotne na temat nadwymiarowości

W przypadku normalnego odlewania poza wsadem, ale o złym rozmiarze, należy pobrać próbkę w celu dokończenia prawidłowej identyfikacji (numer formy wytłaczarki, kierunek wyładunku, wady wymiarów itp.). Dowolny błąd identyfikacyjny może spowodować naprawienie niewłaściwej formy, dlatego należy to odnotować. Zapewnienie dokładnych próbek korzystnie obejmuje (przedni i środkowy ogon).

Podsumowując, powyższe cztery środki są ogólnie przyjęte w celu użycia matrycy do wyciskania aluminium w celu poprawy współczynnika kwalifikacji górnej maszyny, zmniejszenia kosztów wytłaczania i zmniejszenia liczby maszyn do wyrzucania. Oczywiście, zgodnie z faktyczną sytuacją, profile aluminiowe powinny zostać poddane specjalnej analizie. Aby dokonać rozsądnego osądu, ma to również wielki związek z każdą metodą naprawy każdego mechanika, projektowanie i przetwarzanie są również najwyższym priorytetem, oczywiście, forma została formowana, metoda noża formierskiego określa liczbę maszyn na formie, tak na Informacja zwrotna od maszyny jest bardzo ważna, oczywiście, muszą wierzyć w własną zdolność oceny, uchwycić dokładność materiału, wierzyć, że ich własne możliwości, na ile etapie rozwiązać problem! ! !

IMG_7617.JPG