19@zl-alu.com +8618825438762
Różnica między profilami aluminiowymi termoizolacyjnymi z wtryskiwaniem VS

Różnica między profilami aluminiowymi termoizolacyjnymi z wtryskiwaniem VS

Sep 10, 2018

Różnica między profilami aluminiowymi termoizolacyjnymi VS "typu wtryskowego"


porównanie procesu "theading strip" VS "injecting type"

(1) Profil aluminiowy termoizolacyjny z izolacją cieplną ma na ogół trzy etapy oddzielania zębów, noszenia taśm i walcowania.

Zęby: Część aluminiowego profilu, który ma być noszony wraz z paskiem termoizolacyjnym, jest rozwijana z zębów za pomocą urządzenia z twardym kołem zębatym. Celem jest zwiększenie chropowatości profilu poprzez hobbing w celu zwiększenia siły ścinającej połączonego profilu. Ponieważ profil podzielony jest na dwie części, wewnętrzną i zewnętrzną, zgodnie z potrzebami produkcji, liczba sprzętu do ząbkowania wynosi zazwyczaj dwa.

Przełóż pasek: pasek termoizolacyjny zostaje nałożony na profil, a sekcje wewnętrzna i zewnętrzna są połączone, aby przygotować się do następnego walcowania. Jedno urządzenie jest w porządku.

Toczenie: Ten proces jest podzielony na trzy etapy: prowadzenie i wstępne zaciskanie, mocowanie główne, prostowanie (kierunek poziomy, kierunek pionowy), który jest kluczem do zapewnienia szczelności i pionowości gotowego profilu.

(2) "Typ wtryskowy" polega na tym, aby poddany obróbce powierzchni profil aluminiowy poruszał się liniowo w systemie chodzenia, tak, że gdy termoizolacyjny rowek aluminiowego profilu przechodzi pod głowicą wylewową maszyny odlewniczej, płynny materiał izolacyjny przepływa do rowka termoizolacyjnego. Po okresie zestalenia most zostaje odcięty.

porównanie izolacji "theading strip" VS "typu iniekcji"

(1) Materiałem izolacyjnym "procesu paskowania" jest taśma termoizolacyjna. Obecną taśmą termoizolacyjną jest poliamid 66 (poliamid 66, powszechnie znany jako nylon 66). Może być produkowany na dwa sposoby: metoda hard top i metoda trakcji. . Metoda twardego topu ma ścisłą strukturę i dobry wygląd, ale jest stosunkowo "krucha". Twardość wytwarzana metodą trakcyjną jest dobra, ale jej wygląd jest słaby, a strona ma obniżenie procesu. Aby uzyskać wygląd i precyzję powierzchni, zastosowanie nylonowego PA66 plus ultra cienkiego włókna szklanego jest wspólną cechą zagranicznych pasków izolacyjnych (używa się bardzo niewielu innych materiałów). Dzięki zastosowaniu ultracienkich włókien szklanych różnica w wytrzymałości na rozciąganie wynosi tylko 60 N / mm i jest kosztowna.

(2) Obecny materiał izolacyjny typu "iniekcji" składa się głównie z poliuretanowego kleju termoizolacyjnego, a jego skład na ogół składa się z komponentu żywicznego i składnika izocyjanianowego.