19@zl-alu.com +8618825982330
Zakres zastosowania aluminium stale się poszerza.  Poprawa jakości dostaw jest nadal kluczem.

Zakres zastosowania aluminium stale się poszerza. Poprawa jakości dostaw jest nadal kluczem.

Aug 21, 2018

Zakres zastosowania aluminium stale się poszerza. Poprawa jakości dostaw jest nadal kluczem.

Przemysł lotniczy, transport, sprzęt AGD, ramy aluminiowe wytłaczane, garnki i patelnie ... W ostatnich latach, w ramach promowania krajowej polityki, chińskie pole zastosowań aluminium stało się coraz bardziej rozległe. Na forum wysokiego szczebla poświęconym rozszerzaniu aplikacji aluminiowych sponsorowanych przez Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Metali Nieżelaznych w ciągu ostatnich 20 lat, Chen Quanxun, prezes Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Metali Nieżelaznych, powiedział, że obecnie promocja aplikacji aluminiowych w Chinach nie tylko ma solidny przemysłowy prezent, ale ma także szerokie perspektywy konsumpcji. W dziedzinie transportu "stal aluminiowa", "drewno aluminiowe" w dziedzinie budownictwa i "aluminium-miedź" w dziedzinie elektroenergetycznej są skutecznymi celami w zakresie usuwania nadmiernej zdolności elektrolitycznego aluminium.

Znacząco rozbudowana aplikacja

Aluminium jest drugim co do wielkości metalem po stali. Ze względu na doskonałą charakterystykę strukturalną i funkcjonalną oraz ciągłe doskonalenie i ulepszanie właściwości aluminium i jego stopów, jego zakres zastosowań rozszerza się. Statystyki pokazują, że wśród 124 branż w Chinach istnieje 113 branż związanych z aluminium. Można powiedzieć, że w całym cyklu życia aluminium jego znakomita waga i wydajność recyklingu przyniosły wiele korzyści społecznych i środowiskowych dla wielu gałęzi przemysłu i jest coraz szerzej uznawana.

"Od 2012 roku zawsze mocno chwytaliśmy się stosowania rozszerzającego się aluminium, aby nie rozluźniać się, znaleźć przełom w każdym roku, sześć lat i sześć tematów, od całkowicie aluminiowych przyczep, kabli ze stopów aluminium, szablonów do konstrukcji ze stopów aluminium, paneli ze stopów aluminium Nowa energia autobus ze stopu aluminium do mebli aluminiowych, od dziedziny transportu, pola mocy do budownictwa, od przemysłu po rodzinę, kontynuuje wprowadzanie nowej witalności do konsumpcji aluminium. " Chen Quanxun powiedział, że w 2018 roku rozpoczęliśmy ekspansję aplikacji aluminiowych. W siódmym roku, z punktu widzenia śledzenia, efektywność rozszerzania aplikacji jest bardzo znacząca.

Do tej pory chińskie samochody dostawcze ze stopu aluminium zwiększyły się z 20 pojazdów do ponad 20 000 pojazdów, a faworyzowały je duże firmy logistyczne, takie jak Jingdong, Shunfeng i Shentong, i osiągnęły eksport masowy; wagony aluminiowe zaczęły się od zera. Obecna szybkość aluminizowania przekroczyła 10%; wskaźnik zastosowania szalunków ze stopu aluminium wzrósł z 3% w promocji do obecnych 20%, a ilość użytego aluminium jest zbliżona do 3 milionów ton; nowy autobus energetyczny ze stopu aluminium pożycza "subsydiowane przez rząd nowe pojazdy energetyczne" Wschodni wiatr wzrósł z zera do ponad 35 000. Aluminiowe meble zyskały dużą uwagę ze względu na doskonałą wydajność w zakresie ochrony środowiska, zero formaldehydu, odporność na korozję i wysoką wartość rezydualną. Sklepy osiedliły się w Red Star Macalline i domu. W pierwszym roku od rozpoczęcia eksploatacji zużycie aluminium przekroczyło 5000 ton. Meble aluminiowe drugiej generacji pojawiły się cicho; Wiadukt ze stopu aluminium zbudował 50 budynków w całym kraju i 20 budynków w budowie, a duża liczba jest w trakcie planowania.

"Ale nie możemy zatrzymać decyzji i dostrzec luki i niedoborów." Chen Quanxun powiedział, że obecnie poziom zastosowania aluminium w Chinach wciąż jest daleki od krajów rozwiniętych, nie tylko w zakresie konsumpcji per capita, ale także w strukturze konsumpcji. Różnica. Rozszerzając zastosowanie aluminium, staje ono również w obliczu konkurencji w zakresie wymiany innych materiałów w niektórych dziedzinach. Konieczne jest przyspieszenie innowacji w trybie serwisowym, a ponadto wykorzystanie właściwości światła, energooszczędności, ekologiczności i recyklingu aluminium oraz przesunięcie aplikacji aluminiowej z Chin na nowy etap.

Alternatywna przestrzeń jest szczególnie szeroka

W rzeczywistości, ze względu na wyjątkowość aluminium metalu, ma ogromną przestrzeń wymiany w wielu dziedzinach.

W ostatnich latach, wraz z popularyzacją świadomości ekologicznej oraz rozwojem nauki i technologii, wiele branż stopniowo zmieniło się na "zielone", a przemysł meblarski nie jest wyjątkiem. "Meble z aluminium są bardziej przyjazne dla środowiska niż płyty wiórowe, płyty pilśniowe itp., A także eliminują powstawanie formaldehydu podczas klejenia w trakcie produkcji i instalacji, a aluminium można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, co jest przykładem ekonomii obiegowej." Zastępca Sekretarz Generalny Chińskiego Stowarzyszenia Meblarstwa Chi Minhua powiedział, że w 2017 roku meble z aluminium wykazywały szybki rozwój z własnymi korzyściami.

Do końca 2017 r. W chińskim przemyśle meblarskim było 6000 przedsiębiorstw, w tym 998 producentów mebli metalowych, co stanowi 16,63%, co stanowi wzrost o 47%. Główne przychody z działalności w branży produkcji mebli metalowych plasują się na drugim miejscu po drewnianych meblach w branży .

Lekkie pojazdy nie tylko zmniejszają zużycie energii, oszczędzają ograniczoną energię, ale także zmniejszają zanieczyszczenie środowiska i poprawiają właściwości jezdne. Stał się jednym z głównych kierunków globalnego przemysłu motoryzacyjnego i przedsiębiorstw. Zhao Yuzhi, specjalny ekspert krajowego programu "Tysiąc Talentów", ujawnił, że preludium lekkości chińskich samochodów zostało otwarte, a nowe pojazdy energetyczne przyspieszają stosowanie arkuszy ze stopów aluminium. Wielkość rynku blach ze stopów aluminiowych na części do krycia osiągnie 100 000 ton w 2017 roku i będzie w 2020 roku. Już ponad 300 000 ton, liczba paneli samochodowych przekroczy 1 milion ton w 2020 roku.

Wraz z szybkim rozwojem technologii została również rozwiązana promocja i zastosowanie stopu aluminium na statkach. Statek o konstrukcji całkowicie aluminiowej może zmniejszyć masę o prawie 40%, poprawić stabilność i prędkość, zaoszczędzić paliwo, zwiększyć ładowność, wydłużyć żywotność i znacznie poprawić zysk operacyjny.

Yan Qingtao, zastępca dyrektora generalnego Shandong Kailway Aluminum Alloy Ship Co., Ltd., uważa, że zapotrzebowanie rynku na statki i łodzie robocze ze stopów aluminium w przyszłości jest konserwatywnie szacowane na 5000, przy wielkości rynku 40 miliardów yuanów; różne łodzie rekreacyjne ze stopów aluminium w ciągu najbliższych pięciu lat, zapotrzebowanie rynku jachtów wynosi 10 000 statków, a wielkość rynku to 7 miliardów yuanów. Ponadto Chiny są krajem o największej liczbie łodzi rybackich na świecie, a istnieje prawie 100 000 miejsc odnawialnych. Jeśli kraj wprowadza wsparcie lub subsydia polityczne, perspektywa rynkowa jest bardzo szeroka.

Popraw wydajność kosztową i zwiększ konkurencyjność

Chociaż rozbudowa aplikacji aluminiowych jest starym problemem, jest to również nowa sprawa. Ze względu na brak zrozumienia, produkty aluminiowe o lepszej kompleksowej cenie kosztowej często nie są łatwo akceptowane przy wchodzeniu na wiele tradycyjnych dziedzin. "Praktyka rozszerzania aplikacji aluminiowych w tych latach promuje przejście branży z dostawców materiałów do dostawców kompleksowych rozwiązań, ale ogólnie opiera się na dostawach materiałów, a poziom rozpoznawania i akceptacji dalszych użytkowników jest kluczem do tego, czy materiały aluminiowe mogą wchodzić. Chen Quanxun powiedział, że kolejnym krokiem jest wzmocnienie pozytywnego rozgłosu poza branżą, umożliwienie dalszym użytkownikom, pośrednim nabywcom, projektantom produktów itd. Zrozumienia odpowiednich gałęzi przemysłu, przedsiębiorstw i produktów oraz stopniowe ustanowienie mechanizmu bliskiego kontaktu i mechanizmu zaufania.

Rozszerzanie zastosowań aluminium, w wielu przypadkach, przyjmowanie nowych produktów w celu zastąpienia oryginalnych produktów w nowych dziedzinach. Jakość jest podstawową gwarancją dla rozwijających się aplikacji i konieczne jest ustanowienie dobrej jakości wizerunku i reputacji rynkowej wśród użytkowników. "Jeśli nie wykonujemy naszej pracy dobrze, jakość produktów nie jest dobra, jakość partii jest niestabilna, świadomość usług nie jest dostępna, a problem jakości może prowadzić do porzucenia, poważnego uszkodzenia zaufania rynku, i nawet utrata rynku. " Chen Quanxun przyznaje.

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Aluminium w Chinach i Szanghaju w lipcu tego roku wiele firm z branży aluminium zaprezentowało lekkie produkty samochodowe, ale jednocześnie wytłaczane ramy aluminiowe, różne materiały z włókien węglowych, nowe materiały kompozytowe i nowe typy. Tworzywa sztuczne i nowe produkty ze stopów magnezu zaczynają konkurować w dziedzinie lekkiego przemysłu samochodowego. Rozszerzenie zastosowania aluminium wymaga zarówno dużej wagi, jak i zróżnicowanego rozwoju. Postęp został dokonany w szerokim zakresie zastosowań, a rola aplikacji rozszerzających się jest duża. Jednocześnie przedsiębiorstwa muszą również łączyć własne cechy, nie ignorować potrzeb spersonalizowanej, wysokiej jakości, małej partii, wielu partii. Pod tym względem wymagania dotyczące innowacji technologicznych są wyższe, a wartość dodana produktów jest również większa.

"Krótko mówiąc, bez względu na to, czy jest to pole na dużą skalę, czy zróżnicowana i zindywidualizowana dziedzina, musimy nieustannie dążyć do innowacji, dążyć do ciągłej konsolidacji w tradycyjnej dziedzinie i kontynuować przełom w rozwijających się dziedzinach". Chen Quanxun powiedział.

aluminium window profile 8004.jpg