19@zl-alu.com +8618825982330
Sytuacja i kierunek chińskiego przemysłu przetwórczego aluminium w nowej erze

Sytuacja i kierunek chińskiego przemysłu przetwórczego aluminium w nowej erze

Sep 16, 2018

Sytuacja i kierunek chińskiego przemysłu przetwórczego aluminium w nowej erze

Sieć metali nieżelaznych w Chinach

 

图片.png

 

Nota redakcyjna: Fan Shunke, przewodniczący China Nonffrous Metal Processing Industry Association, przedstawił kompleksowe wprowadzenie do podstawowej sytuacji i cech rozwojowych chińskiego przemysłu przetwórczego aluminium na dorocznym spotkaniu chińskiego przemysłu przetwórczego aluminium na temat "Sytuacja i kierunek Wysiłki podejmowane przez przemysł przetwórstwa aluminium w Chinach w Nowej Erze "niedawno. Branża przetwórstwa aluminium stoi przed sytuacją i kierunkiem jej działań.

 

Ja . Podstawowa sytuacja

 

(1) Wyjście

 

Według danych opublikowanych wspólnie przez Processing Association i Antaike, łączna produkcja przetworzonych aluminium materiałów, w tym blachy, taśmy, profili aluminiowych, folii, drutu, proszku aluminiowego i odkuwek, wyniesie w 2017 roku 38,2 miliona ton. produkcja blach i taśm aluminiowych wynosi 34,05 mln ton, co oznacza wzrost o 7,8% w stosunku do roku 2016. Wśród nich 10,3 mln ton taśmy aluminiowej, o 14,2% więcej niż przed rokiem; 3,65 mln ton folii aluminiowej, o 14,8% więcej niż rok wcześniej; 19,5 miliona ton materiałów wytłaczanych z aluminium, o 5,1% więcej niż rok wcześniej. W 2017 r. Chiny stanowiły 57% światowej produkcji ogółem.

aluminum profile 1.jpg

 

(2) Przyspiesz

 

Produkcja aluminium w Chinach gwałtownie wzrosła i zaczęła przewyższać sumę innych krajów w 2010 r. W latach 2001-2017 roczna stopa wzrostu produkcji aluminium w Chinach wyniosła 16,6% i była znacznie wyższa od średniej stopy 1,9% w Chinach. innych krajach i stała się kluczową siłą w promowaniu globalnego wzrostu produkcji aluminium.

 

(3) Eksport

 

Chiny są światowym eksporterem aluminium. Całkowity eksport netto w 2005 r. I eksport netto w 2017 r. Wyniósł 3 mln 820 tys. Ton. Wśród nich profile aluminiowe w 2001 r. Wczesny eksport netto, folia aluminiowa w 2004 r. Eksport netto, profil aluminiowy aluminiowy w 2008 r. Eksport netto. Produkcja aluminium w Chinach odpowiada głównie popytowi wewnętrznemu, którego łączne zużycie wynosi 34,45 mln ton w 2017 r., Z czego 30,23 mln ton zostało zużytych w kraju, a 4,22 mln ton zostało wywiezionych, co stanowi około 12% całkowitego zużycia.

 

(4) Cena jednostkowa wywozu

 

Większość chińskiego eksportu to zwykłe produkty aluminiowe o średniej i niskiej wartości dodanej. W 2017 r. Ceny jednostkowe wywozu pręta, taśmy i folii aluminiowej wynoszą odpowiednio 5,6%, 21,9% i 26,1% niż średnia światowa.

 

(5) Inwestycje

 

W 2017 r. Przemysł przetwórstwa aluminium w Chinach zakończył inwestycje w środki trwałe o wartości 164,6 mld RMB, a następnie w 2015 r., W 2016 r. Dwa lata wstecz ponownie, wzrost o 6,0%; łączna wartość aktywów 811,6 miliarda RMB, współczynnik należności-aktywów 55,9%; chociaż przemysł przetwórstwa aluminium utrzymał rentowność, ale ogólny poziom rentowności ma tendencję spadkową, marża dochodowa na 2017 r. wynosi 4,7%, w okresie od listopada do marca 2018 r. Do 4%, czyli 3,5%. Wzrost inwestycji wzrósł, a rentowność uległa dalszemu spadkowi.

 

6) Wykorzystanie mocy produkcyjnych i koncentracja przemysłowa

 

W 2017 r. Łączna produkcja w Chinach materiałów do przetwarzania aluminium wyniosła 38,2 mln ton; zgodnie ze statystykami Państwowego Urzędu Statystycznego, liczba przedsiębiorstw przetwórstwa aluminium powyżej skali w roku 2017 wynosiła 2004 r., a średnia produkcja zakładów przetwórstwa aluminium wynosiła tylko 19 000 ton przy niskim stopniu intensywnej produkcji.

 

II , Charakterystyka rozwoju

 

(1)    Integracja z upstream i downstream, krótki proces jest bardzo szanowany.

 

aluminum profile 2.JPG

Udział wlewków do wytłaczania aluminium, płyt walcowanych i okrągłych prętów aluminiowych wytwarzanych przez bezpośrednie dostarczanie cieczy aluminiowej w krótkim czasie wzrasta, oszczędności energii, redukcja kosztów i zwiększenie wydajności są oczywiste, a obszar aglomeracji przetwórstwa aluminium został przesunięty z konsumpcji do obszaru produkcji surowca. Shandong, jako największy producent aluminium elektrolitycznego w Chinach, stał się również obszarem koncentracji produkcji krótkiego procesu w przemyśle aluminiowym w Chinach, a nawet na świecie.

 

(2) Rozwój klastrów przemysłowych i poprawa efektywności przemysłowej.

 

Przedsiębiorstwa gromadzą się w regionie, tworząc efekt klastrowy, mogą dzielić się ekologią przemysłową, konkurencyjność przedsiębiorstw i regionów może być skutecznie ulepszana. Chińskie dojrzałe klastry przemysłowe obejmują Shandong, Henan, Guangdong, Morze Południowochińskie, Chongqing i deltę rzeki Jangcy.aluminum profile 13.jpg

(3) Etapy rozwoju odmian aluminium są różne.

 

Materiał wytłaczany, profil aluminiowy jest rodzajem doskonałego materiału aluminiowego w naszym kraju, o dużej wydajności, pełnej różnorodności, doskonałej jakości, wczesnego przedłużenia głębokiego przetwarzania, zaawansowanego standardu, zaawansowanego sprzętu i rozsądnego układu. niektóre przedsiębiorstwa zajmujące się wytłaczaniem już stały się światowym liderem na wczesnym etapie potężnego kraju. produkcja folii aluminiowej wkroczyła w fazę obok krajów rozwiniętych o dużej produkcji, produktach. Jest to jedyny kraj na świecie, który może produkować ultracienką aluminiową folię kondensatorową o szerokości ponad 1,1 m i szerokości 0,004 mm. Jednak wciąż istnieją luki w zdolności produkcyjnej i jakości niektórych zaawansowanych produktów. Silne, ale abs, lotnictwo aluminium i inne wysokiej klasy produkty i stawki produktów mają duże rozbieżności z krajami rozwiniętymi, w szczególności udział aluminium lotniczego cywilnego w rynku jest bardzo niski; oprócz rozszerzenia głębokiego przetwarzania rozpoczęto w szerokim zakresie branż.

 

(4) Wyposażenie produkcyjne płyt aluminiowych weszło do światowych rankingów od 10 lat.

 

W produkcji wytłaczania, liczba maszyn do wytłaczania na dużą skalę, duży tonaż, z ponad 45-milionową maszyną do wytłaczania na dużą skalę, ponad 120, z czego duży tonaż 225 milionów, unikalny dla świata; wiele maszyn wytłaczających z niemieckiej firmy SMS Meer GmbH . W produkcji folii aluminiowej technologia produkcji folii aluminiowej poprzez odlewanie i walcowanie taśmy jest wszechstronnie opanowana. Prawie 80% folii aluminiowej powstaje w wyniku tego krótkiego procesu, technologii oszczędzania energii i ochrony środowiska; na świecie jest więcej tartaków z folii aluminiowej o szerszej szerokości; i jest więcej walcowni w Niemczech Achenbach niż na świecie. W produkcji taśmowych profili aluminiowych linia produkcyjna walcowania na gorąco ma pełny styl, dużą liczbę, zaawansowane, linie produkcyjne gorącej taśmy o grubości od 1 + 3 do 1 + 5 prawie 20; Niemiecka firma SMS Meer GmbH posiada na całym świecie wiele fabryk gorących taśm. Wysokiej klasy segmentacja rynku, ustanowienie wyspecjalizowanych linii produkcyjnych płyt ABS, grubych płyt lotniczych, wytłaczanie, kucie linii produkcyjnych, urządzeń wiodących na świecie. Wydajność przetwarzania aluminium została znacząco poprawiona. Urządzenia do zgrzewania tarciowego i centrum obróbkowe osiągnęły światowy poziom zaawansowania. Linia do obróbki powierzchni jest zakończona. Przetwarzając eksport sprzętu, aby osiągnąć zerowy przełom, Zhuoshen Foil Rolling Mill eksportowane do Japonii.

 

(5) Pojawienie się dużych przedsiębiorstw i główny punkt międzynarodowego wpływu

aluminum profile 15.jpgZhongwang Tianjin strip project to projekt na skalę światową, duży, zaawansowany projekt monomerów taśm aluminiowych; Shandong Longkou, Binzhou to globalna sieć przemysłowa pełna, różnorodna idealna powierzchnia; świat 440 m powyżej dziesięciu najlepszych profili ścian osłonowych stosowanych w budownictwie pochodzi od Xingfa, Jianmei i innych chińskich producentów; Dingsheng to duży producent folii aluminiowych.

 

(6) Zwiększaj miękką moc i rozwijaj charakterystyczne cechy.

 

Grupa SNTO, Shandong Conglin, Midas Holdings, Liyuan Precision i inne rozszerzenia intensywnego przetwarzania w celu zapewnienia rozwiązań dla dalszych użytkowników; CHALCO Ruimin, Jianmei Aluminium, Wanhe Industry, Dingsheng New Materials i inne koncentrują się na segmentacji rynku, tworząc profesjonalne cechy; Chiny Zhongwang, Nanshan Aluminium, Zhongfu Industrial, Chiny Hongqiao i inne z pomocą stolicy Miasto osiągnęło skokowy rozwój.

 

(7) Przyspiesz tempo innowacji i osiągnij owocne rezultaty.

aluminum profile 14.jpg

 

Pod względem różnorodności i jakości, substytucja importu nadal postępowała, nie tylko w dziedzinie cywilnej, ale także w dziedzinie wysokiej jakości produktów aluminiowych w zasadzie pozbył się uzależnienia od importowanych produktów. Jakość ogólnych profili budowlanych ze stopu aluminium, taśmy aluminiowej i folii aluminiowej jest ogólnie do poziomu międzynarodowego. Pod względem norm i patentów, normy krajowe, takie jak GB / T 5237 "profile budowlane ze stopów aluminium", "gb / T 3198", aluminium i folia ze stopów aluminium "," gb / T 3880 ", płyty i taśmy aluminiowe i ze stopów aluminium do zastosowań ogólnych do zastosowań przemysłowych "," gb / T 8013 "aluminiowa i aluminiowa folia z tlenku anodowego i organiczna folia polimerowa" zostały uznane i przyjęte przez wiele krajów na świecie. Całkowita liczba zgłoszeń patentowych na aluminium wyniosła 31023, z czego 12928 było uprawnionych do patenty, stanowiące 42% pod względem osiągnięć naukowych i technologicznych, badania i zastosowanie 12 000 ton sprzętu do rozciągania płaskich płyt aluminiowych ze stopów aluminium wysokowydajnego wielkoformatowego złożonego przekroju poprzecznego profili ze stopu aluminium do formowania wytłoczeń i technologii aplikacji wygranych drugiej klasy, narodowa nagroda naukowa i technologiczna, wysokowytrzymała i odporna na wysokie obciążenia stopu aluminium 7050 technologia super grubej płyty technologia produkcji przemysłowej złom stop aluminium energetyka docelowa technologia industrializacji komponentów Kluczowe technologie i zastosowania jednolitego i precyzyjnego ogrzewania pieca zdobyły pierwszą nagrodę w nauce i technologii chińskiego przemysłu metali nieżelaznych. Innowacje, CHALCO, Xinjiang Joinworld, CYMCO, Northeast Light Alloy Co., Ltd. 17 przedsiębiorstw z centrum technologii przetwarzania aluminium przez państwo.

 

(8) osiągnięto znaczne postępy w rozszerzaniu aplikacji i pojawiają się nowe produkty.

 

W dziedzinie transportu aluminium zastępuje się stalą, a przemysł budowlany osiągnął pozytywny postęp w dziedzinie aluminium, oszczędzając drewno i aluminium w opakowaniach z tworzyw sztucznych. Rozumie się, że w Chinach zbudowano ponad 50 wiaduktów ze stopów aluminium, a ponad 20 jest w budowie; współczynnik aluminiumizacji szalunków budowlanych przekracza 17%; liczba aluminiowych pojazdów użytkowych w Chinach przekracza 55 000, z czego liczba aluminiowych autobusów energetycznych przekracza 35 000.

 

III , wyzwania

 

(1)    całkowita wielkość popytu jest jedna po drugiej, a tempo wzrostu się zawęża.

aluminum profile 17.jpg

 

Badania pokazują, że konsumpcja aluminium na mieszkańca w Chinach prawdopodobnie wejdzie w fazę nasycenia w okresie od sześciu do siedmiu lat, a całkowite zużycie aluminium w całym kalibrze wejdzie również w okres plateau około 2023 r. Oczekuje się, że osiągnie on skalę z 46 milionów do 50 milionów ton. Chińska gospodarka weszła w nową normalną stopę wzrostu, od szybkiego wzrostu do średniej i wysokiej prędkości, a popyt na aluminium stopniowo spadał. Jednocześnie, w epoce postindustrialnej, ogólną zasadą jest, że intensywność konsumpcji słabnie, a wzrost konsumpcji spadnie z dwóch poprzednich cyfr do około 6%.

 

(2)    poważna homogenizacja produktów i nasilona konkurencja w branży.

 

Nadmierne moce produkcyjne, niskie stężenie przemysłowe, poważna homogenizacja produktów, konkurencja w branży wydaje się być zacięta; nadwyżka mocy występuje nie tylko w produktach niskiej jakości, ale również w obszarze rozpowszechniania wysokiej klasy produktów. Branża przetwórstwa aluminium powinna być wysoko ceniona.

 

(3) Podstawowe badania pozostają w tyle za rozwojem przemysłowym.

 

Na tym etapie wciąż brakuje niezależnych innowacji w opracowywaniu nowych stopów. Badania i rozwój marek stopów najczęściej imitują zagraniczne kraje. Marki stopów aluminium zarejestrowane przez AA mają blisko 700, z których tylko trzy pochodzą z Chin. Badania nad podstawową teorią i technologią pozostają w tyle, a brak jest wystarczających badań nad powszechnymi problemami naukowymi stojącymi za technologicznymi wąskimi gardłami. Na przykład podstawowe teorie dotyczące stopowania, mechanizmu wzmacniania stopów, teorii obróbki cieplnej, teorii dyslokacji, teorii odkształceń plastycznych, mechanizmu pękania, teorii korozji, zależności między mikrostrukturą i właściwościami oraz wielu innych aspektów teorii podstawowej, niezależnie od szerokości a głębokość krajów rozwiniętych ma wielką lukę.

 

(3)    Wymagania środowiskowe są surowe, a inspektorzy wydają się być normalni.


W dzisiejszych czasach standardy ochrony środowiska stale się poprawiają, a standardy formułowania zanieczyszczeń w przemyśle profili aluminiowych również są formułowane. Wzrasta znaczenie nadzoru i kontroli odpadów niebezpiecznych.

 

Zagrożenia środowiskowe związane z wytłaczaniem aluminium obejmują: gaz odlotowy i pozostałości powstające w procesie odlewania, z których pozostałości aluminium należą do odpadów niebezpiecznych; proces wytłaczania, głównym źródłem zanieczyszczenia są ścieki do obróbki powierzchni formy; proces elektroforezy utleniania, głównie zanieczyszczenie kwasem odpadowym, ścieki i pozostałości ścieków po oczyszczeniu (wymienione przez Ministerstwo Ochrony Środowiska jako niebezpieczne odpady, obecnie tylko duże). Głównymi procesami proszkowania i malowania są: zanieczyszczenie gazami odpadowymi z organicznego rozpuszczalnika, wstępne zanieczyszczenie ściekami i zanieczyszczenie resztkami ścieków (odpady niebezpieczne).

 

Główne problemy związane z zanieczyszczeniami w zakładach walcowania aluminium są następujące: proces wytapiania i odlewania jest podobny do procesu w przedsiębiorstwach zajmujących się wytłaczaniem aluminium; zemulgowaną ciecz używaną w procesie walcowania na gorąco należy przefiltrować przez tkaninę filtracyjną, aby zawrócić do obiegu, a ścierająca tkanina filtracyjna należy do niebezpiecznych odpadów; olej rolniczy stosowany w procesie walcowania na zimno powinien być ponownie wykorzystywany i walcowany. W procesie tym do filtracji należy stosować ziemię okrzemkową i inne media. Wyrzucone diatomity i inne media są odpadami niebezpiecznymi.

 

(5) Podkreślenia ryzyka dłużnych przedsiębiorstw

 

W ostatnich latach wzrosło ryzyko zadłużenia przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem aluminium, często dochodzi do bankructwa i bankructwa, przedsiębiorstwa powinny poświęcać wystarczająco dużo uwagi, aby z wyprzedzeniem zapobiegać.

 

(6) Kompleksowa modernizacja tarć w handlu

 

Stany Zjednoczone prowokują globalną wojnę handlową, angażując wiele produktów, osiągając skalę 100 miliardów dolarów. Ze względu na szerokie zastosowanie aluminium, ulepszenie tarcia handlowego ma nie tylko bezpośredni wpływ, ale także pośredni wpływ na przemysł aluminiowy.

 

Wpływ Ameryki na chińską folię aluminiową i taśmy został zamanifestowany. W 2017 r. Chiny wyeksportowały 145 000 ton folii aluminiowej do Stanów Zjednoczonych, co stanowi spadek o 12,1% w porównaniu z 2016 r .; w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. wyeksportowano 16 000 ton folii aluminiowej, co oznacza spadek o 67,5% w porównaniu z tym samym okresem w tym samym okresie; w kwietniu 2018 r. wprowadzono wstępne orzeczenie o podwójnej odwróconej płycie i pasku, a eksport Chin do Stanów Zjednoczonych znacznie się zmniejszy.

 

IV , Cele i kierunki

 

W nowej sytuacji cała branża powinna dążyć do poprawy jakości i efektywności rozwoju, zwiększania efektywnej podaży, ciągłego zaspokajania rosnących potrzeb ludzi na rzecz lepszego życia i promowania transformacji przemysłu przetwórstwa aluminium z dużego kraju do potężnego kraju .

 

V , środki zaradcze

 

(1)    Wzmocnienie niezależnej innowacji.

aluminum profile 7.jpg

 

Wzmocnienie podstawowych badań i badań nad zastosowaniem i rozwojem; przywiązywać wagę do patentów, standardów, osiągnięć naukowych i technologicznych, monitorować zaawansowaną technologię; promować chińską technologię, chiński sprzęt, chińskie produkty, chińskie standardy, aby wyjść; usprawnić mechanizm współpracy między przemysłem, uniwersytetem i badaniami, zapewnić pełną grę centrum inżynieryjnemu, centrum technologii dla przedsiębiorstw, instytutowi badań przedsiębiorstw, stanowiskom akademickim, stacjom roboczym podoktorskim itd.

 

(2) Aktywnie rozszerzające się aplikacje

 

Nadal istnieje rozziew między poziomem zużycia aluminium w Chinach a krajami rozwiniętymi, a wciąż istnieje wiele nowych zastosowań, które należy opracować. Nasz przemysł przetwórstwa aluminium powinien starać się: szkolić klientów, szeroko nagłaśniać zalety aluminium; dogłębna konsumencka, aktywna infiltracja aplikacji aluminiowych; rozszerzyć głębokie przetwarzanie, aby zapewnić ogólne rozwiązanie.

 

(3) Zwróć uwagę na operację kapitałową

 

Przedsiębiorstwa warunkowe powinny aktywnie planować upublicznianie i realizowanie wartości dodanej przedsiębiorstwa, wartości dodanej majątku, wartości dodanej aktywów i wartości dodanej marki za pośrednictwem rynku kapitałowego. Powinniśmy przywiązywać wagę do atrybutów finansowych aluminium i wykorzystywać je, uwzględniając w pełni fluktuację ceny aluminium. Korzystanie z instrumentów futures i operacji zabezpieczających pozwala w pewnym stopniu uniknąć ryzyka wahań cen surowców wlewków aluminiowych, poprawić efektywność wykorzystania kapitału, zablokować ryzyko i zysk w kontrolowanym zakresie, jednocześnie może wyczuć zmianę podaż i popyt z góry, organizacja naukowa pozyskiwania surowców oraz inne operacje i produkcja.

 

(4) Przywiązuj wagę do treningu talentów

 

Buduj przedsiębiorczość i dziedziczę przedsiębiorczość w dwóch pokoleniach. Przedsiębiorcy zawsze byli kręgosłupem rozwoju innowacyjnej gospodarki, rozwój innowacyjnej gospodarki jest światowym trendem, chińscy przedsiębiorcy mają wielkie perspektywy, przemysł przetwórstwa aluminium również potrzebuje więcej przedsiębiorców i innowatorów. Powinniśmy przywiązywać wagę do kultywacji personelu naukowego i technologicznego oraz budowania zespołu, energicznie promować ducha rzemieślników, kultywować kulturę rzemieślników, stosować się do etyki zawodowej, wspierać doskonałość, kultywować chińskich rzemieślników w branży przetwórstwa aluminium i tworzyć więcej chińskich marki dobrze znane w branży aluminiowej na świecie.

 

(5) Wzmocnij naszą siłę i aktywnie radzimy sobie z tarciem.

 

Powinniśmy sumiennie przestudiować sytuację handlu międzynarodowego i uznać rzeczywistość ekspansji i normalizacji międzynarodowych tarć w handlu. Aktywnie radząc sobie z międzynarodowymi targowymi tarciami, nie wybrednymi, nie bojącymi się sprawy, zaangażowane przedsiębiorstwa powinny aktywnie reagować na tę sprawę i dążyć do ochrony swoich uzasadnionych praw i interesów.

 

(6) Rozszerzenie rynków wschodzących i wzmocnienie międzynarodowej współpracy w zakresie zdolności produkcyjnych.

 

Powinniśmy zbadać potencjał konsumpcyjny w Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej i na Bliskim Wschodzie, aktywnie poszukiwać rynków substytucji wywozowej, ustabilizować i dalej rozwijać eksport profili aluminiowych. Aby poprawić globalny układ, wykwalifikowane przedsiębiorstwa mogą zdobywać i uczestniczyć w wiodących na świecie przedsiębiorstwach zajmujących się przetwarzaniem i aplikowaniem aluminium, zwiększać swoją międzynarodową zdolność biznesową, głęboko zintegrować się z łańcuchem wartości w globalnym przemyśle przetwarzania aluminium i aplikacji, a także uzyskać wyprzedzające zakręty. Wydajność przetwórstwa aluminium powinna również wychodzić, gdy warunki są dostępne, a czas jest odpowiedni, bezpośrednio do gęsto zaludnionych krajów i regionów, aby zbudować bazy przetwórstwa aluminium w celu zaspokojenia lokalnych potrzeb, w pewnym stopniu, aby rozwiązać wpływ międzynarodowej ochrony handlu.