19@zl-alu.com +8618825982330
Jakie są środki ostrożności dla profili aluminiowych podczas procesu rozciągania?

Jakie są środki ostrożności dla profili aluminiowych podczas procesu rozciągania?

Nov 13, 2018

Jakie są środki ostrożności dla profili aluminiowych podczas procesu rozciągania?

1. Rozciąganie należy wykonać po schłodzeniu profilu ze stopu aluminium do poziomu poniżej 50 stopni i można go przesunąć do ramy rozciągającej w celu rozciągnięcia. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, rozciąganie będzie zarówno palić ciało i spalić szczyty, a aluminium nie może być całkowicie wyeliminowane. Naprężenie wewnętrzne profilu stopu jest skręcone, skręcone i dysfunkcjonalne przed i po starzeniu.

2, manipulowanie wielkością rozciągania wynosi 1%, i należy zauważyć, że nadmierna rozciągliwość spowoduje błąd wielkości od ogona do głowy, pojawienie się skrętu przypominającego wodę (skala ryby), niskie wydłużenie , wysoka twardość i kruchość (niska plastyczność). Zbyt niska wytrzymałość na rozciąganie obniży wytrzymałość na ściskanie i twardość profilu, a nawet starzenie (hartowanie) nie poprawi twardości. Profil jest łatwy do zgięcia i zgięcia (potocznie zwany wielkim zgięciem nożowym).

3. Aby kontrolować wielkość odkształcenia rozciągającego i bardzo dobrą kontrolę zmiany skali całego profilu, należy wybrać odpowiednią poduszkę specjalną i odpowiednią metodę. W szczególności materiał otwierający, materiał łukowy, materiał wspornikowy i profil zygzakowaty powinny zwracać większą uwagę na rozsądne i użyteczne zastosowanie poduszki rozciągającej.

4. Zwróć uwagę na siły małych stóp, cienkich zębów, długich nóg, okrągłych powierzchni, skośnych powierzchni, otworów, punktów widzenia itp. Profili o dużej szerokości do grubości, długiej grubości ścianki, dużej krzywiźnie, dużej grubości ścianki i dziwny kształt. W celu uniknięcia deformacji części profilowej lub skali punktowej, występują skręcanie, spirala i inne niedociągnięcia.

5. Ponieważ blaty mają działanie odporne na ciepło, profile aluminiowe o wysokim dekoracyjnym wyglądzie muszą być odwrócone do góry nogami, aby ułatwić równomierne rozpraszanie ciepła, zmniejszając wady jasnych plam bocznych spowodowane nierównomiernym rozpraszaniem ciepła i krystalicznością, zwłaszcza szeroką szerokością. Twarze, grubsze profile aluminiowe powinny zwracać uwagę.

6. Nie trzeć, nie ciągnąć, nie układać w stosy, nie blokować ani nie splątać się nawzajem podczas procesu odzyskiwania, przemieszczania się i rozciągania, a także rezerwować między sobą pewien okres czasu. W przypadku profili ze stopu aluminium o krętych i długich długościach rozładunku należy je szybko usunąć, a jeśli to konieczne, zachować i pozbyć się nawzajem.