19@zl-alu.com +8618825982330
Ministerstwo Handlu: Produkty z zerową taryfą między Chinami a Koreą Południową pokrywają 50% dwustronnej wymiany handlowej

Ministerstwo Handlu: Produkty z zerową taryfą między Chinami a Koreą Południową pokrywają 50% dwustronnej wymiany handlowej

May 18, 2018

Ministerstwo Handlu: Produkty z zerową taryfą między Chinami a Koreą Południową pokrywają 50% dwustronnej wymiany handlowej

2018/05/24 14:00:25 Źródło: Departament Handlu Autor: Anonim

Rzecznik Ministerstwa Handlu powiedział 24 maja, że od czasu wdrożenia umowy o wolnym handlu między Chinami a ROK ponad dwa lata temu obie strony już czterokrotnie obniżyły cła. Obecnie produkty o zerowej taryfie z obu stron pokrywają 50% dwustronnej wymiany handlowej.


Ministerstwo Handlu zorganizowało regularną konferencję prasową w dniu 24 listopada. Reporter zapytał: Jakie pozytywne wyniki osiągnięto od czasu podpisania umowy o wolnym handlu między Chinami a ROK? Kiedy ma zostać podpisana umowa o wolnym handlu między Chinami a Japonią i Koreą, czy istnieje jakakolwiek przeszkoda do podpisania?


Szczyt odpowiedział, że umowa o wolnym handlu między Chinami a Koreą weszła w życie 20 grudnia 2015 r. Od czasu, gdy umowa została wdrożona ponad dwa lata temu, obie strony już czterokrotnie obniżyły cła. Obecnie produkty o zerowej taryfie z obu stron pokrywają 50% dwustronnej wymiany handlowej. Kierując się umową, bilateralna wymiana handlowa między Chinami a Koreą Południową osiągnęła w 2017 r. 280,26 mld USD, co stanowi wzrost o 10,9% rok do roku. China-ROK FTA obniżyła taryfy na towary w zakresie chemii gospodarczej, odzieży, obuwia, sprzętu gospodarstwa domowego oraz produktów rolnych i wodnych i przyniosła wymierne korzyści dla przedsiębiorstw i osób z obu krajów.


Gao powiedział, że w marcu tego roku Chiny i Korea Południowa przeprowadziły drugi wspólny komitet umowy o wolnym handlu między Chinami a ROK w Seulu, w Korei Południowej. Obie strony pozytywnie oceniły promocyjną rolę umowy o wolnym handlu w handlu i inwestycjach między dwoma krajami i promowały współpracę w dziedzinie handlu towarami, kontroli celnych oraz współpracy gospodarczej i technicznej osiągnęły wiele konsensusów. W tym samym okresie Chiny i Korea Południowa również przeprowadziły pierwszą rundę negocjacji w sprawie drugiej fazy umowy o wolnym handlu między Chinami a ROK i wykorzystają listy negatywne, aby zwiększyć poziom liberalizacji dwustronnego handlu usługami i inwestycjami. Obie strony obiecały jak najszybciej zakończyć drugą fazę negocjacji, aby zwiększyć witalność w dwustronnej współpracy gospodarczej i handlowej.


Gao Feng wskazał, że wspomniałeś o kwestii China-Japan-ROK FTA. Na niedawno przybyłym siódmym szczycie w Chinach, Japonii i Korei Południowej przywódcy trzech krajów wydali "Wspólną deklarację", potwierdzając, że jeszcze bardziej przyspieszą negocjacje w sprawie FTA między Chinami i Japonią. Mamy nadzieję podjąć wspólne wysiłki z Japonią i Koreą Południową, aby jak najszybciej dążyć do zawarcia kompleksowej, korzystnej dla obu stron umowy o wolnym handlu z własną wartością.