19@zl-alu.com +8618825438762
Obróbka CNC aluminium poprawę jakości produktów i okresu eksploatacji

Obróbka CNC aluminium poprawę jakości produktów i okresu eksploatacji

Nov 02, 2017

Obróbka CNC aluminium i formowania form produkcji, ale również określić jego jakości i żywotność jednym z kluczowych czynników. Jak obróbka CNC aluminium die posiada szereg cech, aluminium formy formy technologii wymaga wysokiego popytu:

(1) jak warunki pracy die wytłaczania ze stopu aluminium są bardzo słabe, w proces wytłaczania trzeba wytrzymać wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia, efekt wysokiego tarcia, w związku z tym, wymaga użycia stali żaroodpornych i tych stali wytapiania, odlewania, kucia, obróbki cieplnej, elektrycznej przetwarzania, obróbki i powierzchni procesów obróbki są bardzo złożone, który przynosi szereg form przetwarzania trudności.

(2) w celu poprawy życia usługi Obróbka CNC aluminium die i zapewnienia jakości powierzchni produktu, szorstkość formy pracy pasa wynosi 0,8-0.4μm i nierówności płaszczyzny pleśni jest poniżej 1.6μm. Trzeba podjąć specjalne proces polerowania i polerowania.

(3) ze względu na wyrobach ekstrudowanych do kierunku wysoki, wyrafinowany, ostry i niektóre profile i wymogi grubości ściany rury do 0,5 mm lub tak, produkty Wytłaczane aluminium wymagają tolerancji ± 0,05 mm, zeby wycisnac to ultra-wysokiej precyzji produktów, wymagają formy dokładność 0,01 mm, zastosowanie tradycyjnych technologii jest po prostu nie będzie możliwy, w związku z tym, wymagają uaktualnienia technologii i korzystanie z nowych urządzeń specjalnych. Na przykład: CNC tokarki, CNC, centra obróbcze i chodzenie drutu i inne urządzenia zaawansowane przetwarzanie wysokiej precyzji.

(4) profil aluminiowy jest bardzo złożone, aluminium CNC Machining zwłaszcza ultra-wysokiej precyzji cienkościenne wydrążone aluminium i aluminium porowate pustych siding, wymagających użycia specjalnego wytłaczania umrzeć struktury, często w formy w tym samym czasie otworzyć szereg profilowane otwory, grubość przekroju poprzecznego zmienia się szybko, wielkości kompleks okrągły dużo zakrętów, które formy przetwarzania i obróbki cieplnej przyniósł sporo kłopotów.

(5) wytłaczanie przetwarzanie produktów wyrobów z aluminium są liczne i mały numer, numer zmiany form jest częste i adaptacji formy jest wymagane. W związku z tym, jest wymagane do zwiększenia produkcji efektywności form, aby skrócić cykl formowania, procedur, mogą być dokładne według rysunków przetwarzania kwalifikowanej formy, skromny pracy do zmniejszenia minimalnego poziomu.

(6) ponieważ Obróbka CNC aluminium produkty są szeroko stosowane w szerokim zakresie specyfikacji zakres jest bardzo szeroki, dlatego, światło kilka kilogramów, rozmiar 100 mm × 25 mm małe formy, są ważące więcej niż 2000kg, rozmiar 1800 mm × 450 mm duże formy. Są światła do kilku kilogramów, rozmiar 65mmx800mm małe wyciskania wału, o wadze ponad 100 ton, wymiary 2500mmx2600mm wyciągnięcia dużej cylindrowy. Dane techniczne formy i jakości ogromne różnice wymagają zupełnie innego produkcji, metody i procedury, za pomocą zupełnie inny sprzęt.

(7) wytłaczania umrzeć szeroką gamę złożoną strukturę, obróbka CNC aluminium wymagania dokładności montażu są wysokie, oprócz wymagające specjalnego przetwarzania metody i stosowania specjalnych urządzeń, konieczność stosowania specjalnych opraw i noże i Metody specjalnej obróbce cieplnej.

(8) w celu poprawy jakości i żywotność formy, oprócz wybór materiałów uzasadnione i zoptymalizować projekt, nadal trzeba używać najlepszych procesu obróbki cieplnej i powierzchni wzmocnienia procesu uzyskiwania formy umiarkowanej twardości i wysokiej jakość, obróbka CNC aluminium, którego kształt jest szczególnie skomplikowane, szczególnie ważne jest trudno wycisnąć produktów i specjalne struktury formy powierzchni.