19@zl-alu.com +8618825438762
Obróbka CNC aluminiowa poprawia korzyści ekonomiczne

Obróbka CNC aluminiowa poprawia korzyści ekonomiczne

May 27, 2017

CNC obróbka cięcia obróbka aluminium często występuje, gdy blok zasilania zużywa poważne, zwarcie, złamany drut, zniekształcenie ścieżki przetwarzania i deformację obrabianego przedmiotu i inne problemy, a niektóre bezpośrednio doprowadzają do przetworzenia produktów złomowanych. Autor opiera się na doświadczeniu wielu lat przetwarzania, podsumowuje kluczowe problemy techniczne w praktyce przetwórczej.

Po pierwsze, linia cięcia aluminium kawałki łatwo złamane drutu problem

1. Cięcie blach aluminiowych łatwo złamać przyczyny

Obróbka drutu aluminium, materiał jest stosunkowo miękki, trudny do wytworzenia, a aluminium w wysokich temperaturach może łatwo tworzyć sztywną folię tlenkową, przetwarzając dużą liczbę włókien z tlenku glinu lub aluminium, które można łatwo przyklejać do drutu molibdenowego, drutu molibdenowego i bloku zasilającego Wkrótce zostaną wkręcone głębokie rowki. Miękkie aluminium i twarde ziarna ścierne zmieszane razem, faszerowane w rowku, po włożeniu do niego, będą wypuszczone, drut zostanie złamany.

2. Rozwiązanie

W przypadku drutu molibdenowego zaciśniętego w bloku zasilającym w przypadku drutu molibdenowego, dostosuj górną i dolną pozycję bloku podajnika ramki, aby zapobiec zużywaniu się rowka wskutek złamania drutu spowodowanego małą sprawnością, powierzchnia obróbki Podcinanie spowodowane przez Spadek jakości i odpadów materialnych.

Grubość materiału przetwarzającego jest większa niż 40 mm, przy czym ogólny proces 3 ~ 4 godz. Po tym, gdy blok zasilania jest lekko obracany pod kątem, jak pokazano na Figurze 1b, najpierw obrócony do kierunku pokazanego na Figurach 1a, 8h, a następnie obróć Kierunek pokazany na rysunku 1b, 8h po każdym przetworzeniu w celu wyregulowania położenia bloku zasilania w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa przerwania przewodu. Rzeczywisty proces pokazuje, że ta metoda znacznie zmniejsza koszty przetwarzania i poprawia efektywność ekonomiczną. Zwróć uwagę, że blok zasilania i nadciśnienie drutu elektrodowego są na ogół 0,5 ~ 1 mm. Kiedy trzy punkty twarzy wyciąć rowek, obróć blat 90 ° i tak dalej, aż cztery boki mają rowek tnący. Następnie, w pobliżu boku wkładki do próbkowania 1 ~ 2 mm uszczelki, obróbka CNC aluminiowa umożliwia dostosowanie położenia bloku paszowego w lewo, jest to odpowiednik nowego bloku pasz, oszczędzając koszty produkcji.

Oczywiście należy również zauważyć, że jeśli wymagania dotyczące dokładności wielkości obrabianego przedmiotu są stosunkowo wysokie, należy zmierzyć średnicę drutu molibdenowego, terminową zmianę wysokości odszkodowania, aby zapewnić wymogi dokładności wymiarowej. Obróbka metali WeChat, zawartość jest dobra, warta uwagi.

Po drugie, problemy z odkształceniem obrabianego przedmiotu

1. Przyczyna odkształcenia obrabianego przedmiotu

W wyniku obróbki półproduktu, cięcia, obróbki cieplnej, nierównomiernego ogrzewania, wewnętrznej struktury zmiany fazy, deformacji roli elementu obrabianego tak, że naprężenie szczątkowe wytworzone w pewnym okresie bez zewnętrznego wpływu obudowy Rozkładu naprężeń jest stosunkowo zrównoważony, ale podczas procesu obróbki materiał obrabiany jest cięty i odcinany w dużej ilości, obróbka CNC z aluminium i zmiana jej rozkładu naprężeń. Z biegiem czasu stopniowo staje się zbilansowany, tak że obrabiany przedmiot jest zdeformowany. Dla części z aluminium tej deformacji jest bardziej oczywiste.

2. Rozwiązanie

(1) przed cięcia przed częściami naprężeń w procesie cięcia przed pierwszą obróbką cieplną w celu wyeliminowania naprężeń materiału, więc cięcie nie będzie duże deformacji naprężeń, aby ustabilizować rozmiar. Oczywiście różne materiały, sposób radzenia sobie z innymi.

(2) na zewnątrz metody przetwarzania konturu poza obróbką konturów zazwyczaj nie muszą przejść przez otwór z wykroju można wyciąć z zewnątrz, CNC obróbka aluminium Machiningas pokazano na rysunku 2a, ta metoda jest łatwa ze względu na szorstki po materiale Spowodowane przez materiał wydzielający naprężenie powodowały duże deformacje, skutkujące niższymi częściami obróbki precyzyjnej. Aby uniknąć i zmniejszyć występowanie tego odkształcenia, można zastosować metodę wiercenia przez otwór, aby zachować pusty profil zamknięcia, Aluminiowe Obróbki CNC, jak pokazano na Figurze 2b, w celu zminimalizowania deformacji procesu odkształcania.