19@zl-alu.com +8618825438762
Zmiany źródła zaopatrzenia profilu globalnego aluminium

Zmiany źródła zaopatrzenia profilu globalnego aluminium

Sep 07, 2018

Profil aluminiowy globalnych dostaw zmiany źródła


Według danych celnych, od stycznia do lipca Chiny eksport tlenku glinu wyniosły 340 000 ton, rok do roku wzrost o 1024%.


"Chiny jest importerem dużych tlenku glinu, z import netto ponad 2 mln ton rocznie. W tym roku oczekuje się, aby mieć eksportu netto, co sprawia, że rynek jest nieoczekiwane." Znawcy branży powiedział.


W kwietniu tego roku, Stanów Zjednoczonych ogłosiła sankcje wobec aluminium rosyjskiego giganta Rusal, co doprowadziło do 60% wzrost cen tlenku glinu w tym roku. Według prognozy firmy RUSAL, jeśli sankcji nie może być podnoszone w październiku, Rusal's wyjście może spaść o 30-70% na rok. Lukę stworzoną przez sankcje wobec Rusal musiał być kompensowane przez Chiny, największy na świecie producent aluminium.


Jednak cena tlenku glinu wzrosły, ale przyniosła ciśnienie eksploatacyjne przedsiębiorstwom niższego rzędu. "Tlenek glinu niedawno wzrosła szybciej, przesuwając się koszt elektrolityczne aluminium, i niektóre firmy wpadł na skraju strat." Znawcy branży wskazał.


Chiny aluminium wypełnia lukę za granicą


Według danych celnych, wielkość wywozu z nieobrobionego aluminium i aluminium pokrewnych produktów w Chinach wzrosła do 517,000 ton w sierpniu, blisko 520 000 ton w lipcu, najwyższy poziom w więcej niż trzy lata. Od czerwca do sierpnia tego roku Chiny eksport aluminium przekroczyła 1,5 miliona ton, tworzenia nowego woluminu eksportu trzech kolejnych miesięcy. W tym samym czasie wielkość eksportu w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku zwiększyła się o 15% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.