19@zl-alu.com +8618825982330
Sytuacja w przemyśle metalowym metali nieżelaznych jest zasadniczo stabilna

Sytuacja w przemyśle metalowym metali nieżelaznych jest zasadniczo stabilna

Jul 03, 2018

Sytuacja w przemyśle metalurgicznym metali nieżelaznych jest ogólnie stabilna


3 lipca 2013 r. W Pekinie odbył się główny kierownik ds. Statystyki przedsiębiorstw w kontaktach, statystyczny komitet akademicki i indeks zaufania przedsiębiorstw metali nieżelaznych oraz konferencja na temat wiodącego indeksu huku i cynku oraz wolframu molibdenowego zorganizowana przez Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Metali Nieżelaznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób z ponad 30 powiązanych firm i przedstawicieli różnych jednostek.

The

W spotkaniu uczestniczył Chen Quanxun, sekretarz partii i przewodniczący Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Metali Nieżelaznych, wiceprezes Zhao Jiasheng, Ding Xuequan, Shang Fushan, Wang Jian i zastępca sekretarza Komitetu Partii Fan Shunke. Spotkaniu przewodniczyła Jia Huaxing, wiceprezes i sekretarz generalny Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Metali Nieżelaznych oraz zastępca sekretarza generalnego i dyrektor Departamentu Informacji i Statystyki.


Chen Quanxun, sekretarz partii i przewodniczący Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Metali Nieżelaznych


Chen Quanxun powiedział w swoim przemówieniu, że China Nonferrous Metals Industry Association przywiązuje wielką wagę do badań, kompilacji i publikacji indeksu dobrobytu przemysłowego. Ustanowienie systemu indeksu dobrobytu metali nieżelaznych i regularne publikowanie indeksu to nadzór i testowanie procesu i status quo działalności gospodarczej przemysłu metali nieżelaznych, które pomogą uchwycić zasady funkcjonowania chińskiego przemysłu. przemysł metali nieżelaznych i główne odmiany metali, i przynoszą korzyści branży. Prognozowanie i wczesne ostrzeganie o działalności gospodarczej i rozwoju sprzyja zapewnieniu odniesienia do wzmocnienia i poprawy zarządzania makro i regulacji na wszystkich poziomach departamentów rządowych, co sprzyja kierowaniu przedsiębiorstwami metali nieżelaznych i powiązanych jednostek w celu naukowo i racjonalnie produkować i inwestować, w ten sposób promując zdrowie przemysłu metali nieżelaznych. Kontynuuj rozwój.

The

Chen Quanxun wskazał, że zestawienie indeksu branżowego opiera się na statystykach naukowych. W nowej sytuacji socjalizmu o chińskich cechach wchodzących w nową erę statystyczna praca przemysłu metali nieżelaznych powinna być zgodna z wymogami raportu 19. Kongresu Narodowego partii, dostosowując się do trendu zmiany trybu rozwoju w nowej erze, zoptymalizować strukturę gospodarczą i przekształcić tempo wzrostu oraz skonsolidować podstawowe prace statystyczne. Jednocześnie zbadaj ustanowienie jakości rozwoju przemysłowego, wydajności, ekologii i "trzy nowe" systemy wskaźników. Stowarzyszenie zaprosiło szefów statystyk kluczowych przedsiębiorstw kontaktowych, członków Akademickiego Komitetu Statystycznego i odpowiednich ekspertów do zbadania i omówienia konkretnych treści, metod, metod i podejść statystyk dotyczących jakości przemysłu, statystyk ekologicznych, statystyk świadczeń i "trzech nowe "statystyki. Mamy nadzieję, że branża przedstawi sugestie i sugestie dotyczące innowacyjnych metod statystycznych i solidnych systemów statystycznych oraz przedstawi konstruktywne i praktyczne sugestie, tak aby prace statystyczne były bliższe nowym wymogom nowej ery i lepiej odgrywać rolę branżowe "trzy usługi". Lepsza integracja innowacji statystycznych z udoskonalaniem indeksu przemysłowego, kompleksowa poprawa jakości danych statystycznych i prognozowania oraz zdolności wczesnego ostrzegania w przemyśle metali nieżelaznych, przyczynianie się do wspólnego promowania wysokiej jakości i zyskownego rozwoju przemysłu oraz zapewnienie solidnych podstaw do budowy silnego kraju z metali nieżelaznych. Ochrona statystyczna.

The

Zhang Nian, analityk z Departamentu Statystyki Stowarzyszenia Metali Nieżelaznych, opublikował "Indeks zaufania dla przedsiębiorstw metali kolorowych" i powiedział, że indeks zaufania przedsiębiorstw metali nieżelaznych spadł w porównaniu z poprzednim okresem, a przedsiębiorstwa osłabiły ich zaufanie do sklep. Wśród nich wskaźniki takie jak wskaźnik nowego zamówienia i wskaźnik produkcji znajdują się powyżej punktu krytycznego, wskazując, że sytuacja produkcji w przemyśle metali nieżelaznych jest ogólnie stabilna. Jednocześnie należy zauważyć, że sześć wskaźników, w tym cena zakupu surowców i poziom zysku, znajduje się poniżej punktu krytycznego. Powody są głównie z dwóch aspektów: Po pierwsze, rozwój przemysłu metali nieżelaznych wciąż napotyka takie czynniki, jak spadek rentowności przedsiębiorstw i rosnące koszty. Po drugie, wraz z niedawnym wzrostem tarć między Chinami i Stanami Zjednoczonymi, amerykańskie środki mające na celu zwiększenie ceł eksportowych chińskich towarów spowodowały, że przedsiębiorstwa zaczęły niepokoić się oczekiwaniami.

The

Ma Jun, analityk Działu Metali Ciężkich Stowarzyszenia Metali Szlachetnych, opublikował "Miesięczny indeks klimatyczny średniego koloru ołowiu i przemysłu cynku" i przeanalizował, że chociaż konsumpcja ołowiu i cynku nie jest zgodna z oczekiwaniami, ale do ścisłej dostawy surowców, cena jest nadal wspierana, a proces wydobycia i selekcji nadal można utrzymać. Wyższa rentowność. Chociaż proces wytapiania ma wpływ na spadek opłat za przetwarzanie i spadki rentowności, ogólnie przemysł ołowiu i cynku może nadal utrzymywać stabilną pracę. Przewiduje się, że przyszły indeks koniunktury w branży ołowiu i cynku nadal będzie w "normalnym" zakresie.

The

Zhang Lin, rzadki analityk metali ziem rzadkich w Stowarzyszeniu Metali Nieżelaznych opublikował "Miesięczny indeks klimatyczny dla średniego koloru przemysłu wolframowego i molibdenu". Powiedział, że przemysł wolframu i molibdenu jako całość znajduje się w "normalnej" przestrzeni, popyt rośnie, ceny rosną, a produkcja firmy jest w dobrym stanie, a jej wydajność rośnie. Nadal jednak występują pewne naciski na działalność gospodarczą, ceny rynkowe, kontrole środowiskowe itp., A presja na odzyskiwanie przedsiębiorstw produkujących wolfram i molibden pozostaje.


微信图片_20180704101347.jpg