19@zl-alu.com +8618825982330
Shanghai Aluminium wzrasta do 15000 Yuan Per Ton

Shanghai Aluminium wzrasta do 15000 Yuan Per Ton

Aug 24, 2018

Cena surowców stale rośnie

Ostatnio cena tlenku glinu stopniowo wzrastała, co doprowadziło do wzrostu cen aluminium. W przyszłości minimalna cena tlenku glinu niemetalurgicznego została podniesiona do 3400 juanów za tonę, co wskazuje, że cena tlenku glinu nadal będzie rosła. Pod względem politycznym tegoroczne limity produkcji w sezonie grzewczym zostały rozszerzone, co może wpłynąć na podaż tlenku glinu. Obecnie cena tlenku glinu znajduje się w stanie odwróconym, co zapewnia dodatkowe zapotrzebowanie na tlenek glinu. Spodziewaj się, że cena tlenku glinu nadal będzie rosnąć, to także podniesie koszt produkcji elektrolitycznego aluminium, a następnie podwyższy cenę aluminium.


Firmy nadal utrzymują ceny

Począwszy od połowy lipca, główne przedsiębiorstwa, aby nadrobić utratę elastyczności ceny produkcji tlenku glinu, cena tlenku glinu z blisko 2700 juanów / tonę, od 22 sierpnia, średnia cena rynkowa Shanghai metali wynosi 3250 juanów / tonę tlenku glinu, aluminium i główni producenci tlenku glinu Chiny węgiel metalurgiczny najniższa cena sprzedaży została podniesiona do 3400 juanów / tonę, cena tlenku glinu i być może trochę do góry. Ponadto, od początku tego roku, brazylijska huta aluminium należąca do norsk hydro została zamówiona przez samorząd lokalny w celu naprawienia problemów środowiskowych, prowadząc do stopniowo odwróconego statusu krajowych i zagranicznych cen tlenku glinu, co oznacza, że ceny krajowe są niższe niż ceny zagraniczne.


Od 22 sierpnia cena FOB australijskiego tlenku glinu w Szanghaju nieżelaznych osiągnęła 565 USD / tonę, co odpowiada 3857,31 RMB / tonę. Niedobór podaży tlenku glinu za granicą wytworzył warunki dla eksportu tlenku glinu do Chin, który stał się kolejnym popytem na krajowy tlenek glinu. Chiny wyeksportowały 118 000 ton tlenku glinu w czerwcu, najwyższe od 2002 r., Według danych celnych.


Ponadto, pod względem polityki, w tym roku wzrosły limity produkcji w sezonie grzewczym, w tym na równinie fen-wei. Luliang, główny producent tlenku glinu, znajduje się w regionie, co stanowi około 20 procent potencjału produkcyjnego kraju. Ogólnie rzecz biorąc, ceny tlenku glinu nadal istnieją.


Wzrastają koszty produkcji aluminium elektrolitycznego

Tlenek glinu jest jednym z najważniejszych surowców do produkcji elektrolitycznego aluminium. W związku z tym wzrost cen tlenku glinu zwiększy koszt produkcji aluminium elektrolitycznego, skompresuje przestrzeń zysku elektrolitycznych hut aluminium i ograniczy gotowość hut do uruchomienia. Szacuje się, że od 22 sierpnia koszt produkcji aluminium elektrolitycznego wynosił 14673,88 ton, zysk wynosił -83.88 juanów / tona, a poziom zysku był stosunkowo niski, co ograniczy gotowość elektrolitycznych hut aluminium do rozpoczęcia produkcji i wznowienia produkcja. Elektrolityczne zapasy aluminium będą nadal wyczerpywane.


Ponadto, 70% elektrolitycznych hut aluminium w Chinach jest wyposażonych we własne elektrownie. W ciągu ostatnich dwóch lat państwo potrzebowało hut, aby odzyskać fundusze rządowe i subsydia krzyżowe, co osłabiło przewagę kosztową produkcji elektrolitycznych hut aluminium w ich własnych elektrowniach, a średni koszt produkcji elektrolitycznego przemysłu aluminiowego zostanie podniesiony .


Profil aluminiowy wywołuje jasne oczy

Wyniki popytu na rynku niższego szczebla były skromne, a dane pokazujące, że zarówno rynek nieruchomości, jak i rynek samochodów osobowych były gorsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Według danych wydanych przez urzędy celne, wielkość wywozu wytłoczek aluminiowych i aluminiowych w lipcu wyniosła 519 000 ton, co jest drugim najwyższym poziomem w historii. Eksport profili aluminiowych jest dobry, głównie dlatego, że stosunek szanghajsko-płucnego aluminium do aluminium nadal jest niski. Chociaż oficjalnie ogłosiliśmy 25-procentową taryfę na 16 milionów chińskich wywozów w Chinach, zarówno produkcja tlenku glinu, jak i węgla energetycznego odbywa się w domu, a wpływ makro-klimatu na koszty produkcji aluminium elektrolitycznego ma być ograniczony.


Podsumowując, pod wpływem polityki i podstaw wciąż istnieje pole do wzrostu cen tlenku glinu. Oczekuje się dalszego wzrostu kosztów produkcji aluminium elektrolitycznego. Shanghai aluminium przetestuje ciśnienie pierwszej linii w wysokości 15000 juanów / tonę.