19@zl-alu.com +8618825438762
Zalety elektroforetycznej powłoki lakierniczej (powlekanie elektrolityczne) do obróbki powierzchni profili aluminiowych

Zalety elektroforetycznej powłoki lakierniczej (powlekanie elektrolityczne) do obróbki powierzchni profili aluminiowych

Sep 16, 2018

Zalety elektroforetycznej powłoki lakierniczej (elektropowłokowa) do obróbki powierzchni profili aluminiowych


图片.png

1, Pod względem ochrony środowiska farba elektroforetyczna jest bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Ponieważ farba elektroforetyczna jest rozcieńczana wodą, niska zawartość substancji stałych, mniejsza zawartość rozpuszczalników, farba chroniąca środowisko, a także zagrożenie pożarowe, gwarantuje również zdrowie pracowników. Zhonglian Aluminium Co., Ltd. (od 1993 r.) Używa elektroforetycznej powłoki lakierniczej (Electro-coating) do obróbki powierzchni szeroko w naszej produkcji profili aluminiowych.

 

2, Z ekonomicznego punktu widzenia stopień wykorzystania farby elektroforetycznej jest wysoki. Ze względu na niską lepkość powłok elektroforetycznych, obrabiany przedmiot z mniejszą liczbą korytek i elektroforetyczny przedmiot obrabiany można myć wodą, a odzysk maszyny ultrafiltracyjnej umożliwia stosowanie powłok elektroforetycznych do 95%.

图片.png

Sprzęt do malowania elektroforetycznego

 

3, Powłoka elektroforezy jest wygodna i automatyczna produkcja masowa. Ponieważ elektroforetyczna powłoka profili aluminiowych jest przeprowadzana w elektroforetycznym zbiorniku na bazie wody, podobnym do anodowego procesu utleniania, czas obróbki elektroforetycznej jest krótki, a produkcja całego procesu powlekania przez rurociąg jest łatwa do zrealizowania.

 

4. Grubość powłoki elektroforetycznej jest dobrze kontrolowana: grubość powłoki może być kontrolowana do woli, a grubość powłoki elektroforetycznej jest zwykle kontrolowana między 7 a 12 mikronów.


Lakierowanie elektroforetyczne profilu aluminiowego podczas produkcji

 

5. Powłoka elektroforetyczna jest jednorodna i gęsta. Ze względu na wysoką penetrację farby elektroforetycznej, złożone profile kształtu mogą być równomiernie powlekane.

 

6. Wysokie wymagania w zakresie zarządzania procesem elektroforetycznym mogą poprawić wydajność profili aluminiowych.

图片.png

Próbka powłoki elektroforetycznej z profilu aluminiowego

 

7. Jakość powłoki elektroforetycznej jest dobra. Farba elektroforetyczna gwarantuje wysoką dekoracyjność i odporność na korozję powłoki i podkreśla fakturę metalu profilu aluminiowego ze względu na wysoką przezroczystość żywicy. W zależności od potrzeb możemy uzyskać efekt dekoracyjny profil aluminiowy, taki jak matowy, piasek, perłowy i tak dalej.

 

8. W porównaniu do zwykłej technologii barwienia elektrolitycznego, powłoka elektroforetyczna charakteryzuje się oszczędnością czasu i oszczędnością siły roboczej.

图片.png

Różne kolory powłoki elektroforetycznej z profilu aluminiowego

 

9, Nie ma potrzeby uszczelniania powłoki farby elektroforetycznej, unikając pęknięć spowodowanych złym uszczelnianiem.


Zapraszamy do zakupu naszej elektroforetycznej powłoki lakierniczej Zhonglian Aluminium (Electro-coating) do obróbki powierzchni profili aluminiowych.