19@zl-alu.com +8618825438762
PKB w pierwszym kwartale wzrósł o 7,8%, a rozwój przemysłu w Morzu Południowochińskim powinien opierać się na dwóch szczytach i trzech nowych

PKB w pierwszym kwartale wzrósł o 7,8%, a rozwój przemysłu w Morzu Południowochińskim powinien opierać się na dwóch szczytach i trzech nowych

May 16, 2018

PKB w pierwszym kwartale wzrósł o 7,8%, a rozwój przemysłu na Morzu Południowochińskim powinien opierać się na "dwóch wzlotach i trzech nowych".

Biznes w Morzu Południowochińskim
W pierwszym kwartale tego roku Nanhai zakończyło produkcję 59,27 mld juanów, co stanowi wzrost o 7,8% rok do roku, zajmując drugie miejsce w mieście Foshan, które było wyższe niż średnia krajowa wynosząca 6,8%, prowincja 7%, a średnia miasta to 7,6%.
Całkowita wartość produkcji przemysłowej powyżej wyznaczonej wielkości wyniosła 127,7 mld RMB, co stanowi wzrost o 8,3%, co było wynikiem wyższym niż 7,1% w 2016 r. I 8,0% w 2017 r. Gospodarka przemysłowa kontynuuje stały wzrost.

4 maja w Nanhai odbyła się konferencja poświęcona promocji rocznej inwestycji w 2018 r. Oraz konferencja poświęcona analizie sytuacji gospodarczej w pierwszym kwartale. W pierwszym kwartale bieżącego roku ogłoszono "kartę raportu" dotyczącą rozwoju gospodarczego.

Obszar Nanhai Qiandeng Lake.
W ubiegłym roku, w oparciu o historyczny przełom w wysokości 100 miliardów yuanów w całkowitej planowanej inwestycji, Nanhai przedstawiło szereg wysokiej jakości projektów, takich jak Guoyi Movie and Television City Phase 2, China Herbal Exhibition Qigu Project i Shangpin Delivery Headquarters w pierwszym kwartale w tym roku. Istnieje 57 milionów projektów juanów, a całkowita planowana inwestycja to 31.976 miliardów yuanów, co oznacza wzrost o 24,4% rok do roku, który osiągnął dobry start w promocji inwestycji.

Ponadto, od zeszłego roku, z 34 projektów z ponad 1 miliardem umów podpisanych przez Morze Południowochińskie, rozpoczęto 27 projektów, takich jak włókniny Toray i Songcheng Performing Arts, z których 79,4% rozpoczęło się. Rozpoczęto projekt Jangcy New Energy Vehicle.


Nanhai dodał również jeden inkubator biznesu technologicznego na poziomie krajowym i inkubator inkubatora przedsiębiorczości na szczeblu krajowym. Do tej pory Nanhai ma 955 przedsiębiorstw wysokiego szczebla, sześć inkubatorów przedsiębiorczości na poziomie państwowym, 188 ośrodków inżynieryjnych na poziomie prowincji, 41 planistów na poziomie krajowym oraz 160 zespołów ds. Innowacji i przedsiębiorczości na wszystkich poziomach.

Zwiększy wykorzystanie gruntów Dalian do przemysłowego rezerwatu

"W przyszłości miasta, ulice i różne działy muszą zwiększyć ustanowienie" dwóch wysokich i trzech nowych "nowoczesnych systemów przemysłowych, aby stać się ogólną orientacją i ogólnym liderem w zakresie pracy gospodarczej, określić pozycję branży i wywierać pełny i dokładne wysiłki na rzecz wzmocnienia i optymalizacji realnej gospodarki. Promuj transformację i ulepszanie struktury przemysłowej, promuj zmiany jakości, zmiany wydajności i zmiany mocy. "

Na spotkaniu tego samego dnia rząd dystryktu Nanhai i siedem miast podpisały list inspirujący do promocji inwestycji. Gu Yaohui przedstawił również nowe wymagania dla miast, ulic i departamentów. Powiedział, że zgodnie z tematem wysokiej jakości rozwoju, Nanhai skoncentruje się na budowaniu "dwóch wysokich i trzech nowych" nowoczesnych systemów przemysłowych w przyszłości.

"Dwa wzloty":
Po pierwsze, zaawansowana technologia, w tym robotyka, inteligentna produkcja, zaawansowany sprzęt, integracja wojskowa i cywilna, inteligentne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz inne obszary przemysłowe;
Drugim jest wysokiej jakości branża usługowa, w tym turystyka finansowa, kulturalna i produktywna.

"Trzy nowe":
Pierwszym z nich jest nowy przemysł energetyczny, w tym nowe pojazdy energetyczne oparte na energii wodorowej, a także na oszczędzaniu energii i ochronie środowiska.
Drugi to przemysł nowych materiałów, w tym włókniny, nowe materiały i inne dziedziny przemysłowe;
Trzeci to nowa generacja branży elektronicznej informacji, w tym big data, cloud computing, Internet przemysłowy, chipy elektroniczne i inne dziedziny przemysłowe.


1670323332.jpg