19@zl-alu.com +8618825438762
Produkcja profili aluminiowych

Produkcja profili aluminiowych

May 24, 2018

Z jednej strony jakość profili aluminiowych wynika z poziomu aluminium zawartego we własnych surowcach. Z drugiej strony, pochodzi on z kontroli technicznej w procesie produkcyjnym. Jednak bez względu na profil aluminiowy, musi zwrócić uwagę na proces starzenia się, czyli każdy proces w procesie produkcyjnym. Kontrola we wszystkich aspektach jest zależna od czasu.


Proces starzenia w procesie produkcji aluminium:


1, zwykłe aluminiowe profile ścian osłonowych, zwykłe aluminiowe profile drzwi i okien, aluminiowe profile przemysłowe, muszą być w tym samym starzeniu, starzenie się pieca, kontrola temperatury pieca w zakresie 195 ° C ± 5 ° C, osiągnąć temperaturę po 3 godzinach ogrzewania zwolnij, natychmiast po otwarciu wentylatora przez 20 minut Chłodzenie, inspektorzy kontroli jakości sprawdzają twardość.


2. Profil aluminiowej ściany osłonowej z izolacją cieplną oraz drzwi z izolacją cieplną i aluminiowy profil okienny muszą znajdować się w tym samym piecu do starzenia. Temperatura pieca jest kontrolowana w granicach 180 ° C ± 3 ° C. Po osiągnięciu temperatury ciepło utrzymuje się przez 3 godziny. Po przepaleniu piekarnika dmuchawa od razu wieje przez 20 minut. Inspektorzy jakości sprawdzają twardość.


3, jeśli starzejący się profil izolacji nie jest pełny, można umieścić 1 ~ 2 zwykłe profile ramy (grubość ścianki poniżej 2,0 mm) wraz z procesem starzenia pieca, proces starzenia według procesu profilowania izolacji.


4. Gdy materiał jest ładowany do pieca, koniec profilu i wlot powietrza są kontrolowane w granicach 80-100 mm.


5. Gdy temperatura w piecu osiągnie wymaganą temperaturę procesu, starzejący się pracownik mierzy rzeczywistą temperaturę w piecu za pomocą szklanego miernika temperatury co 30 minut i przygotowuje oryginalny zapis.


Tylko ścisła kontrola każdej linii czasu, jak wyżej, może zagwarantować wydajność i jakość produktów aluminiowych wysyłanych z fabryki.